Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamile Kalmak İçin Doğurganlığı Arttıran Besinler

dogurganligi_arttiran_besinler.jpg
Hamile kalmak için doğurganlığı arttıran besinleri yiyerek kolay hamile kalabilirsiniz. Doğurganlığı arttıran besinleri sizlerle paylaşacağız...
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Hamile kalmak için doğurganlığı arttıran besinleri yiyerek kolay hamile kalabilirsiniz. Doğurganlığı arttıran besinleri sizlerle paylaşacağız...

  Doğurganlığı arttırmak için beslenmenin önemi çoktur. Magnezyum, çinko, kalsiyum, B, C ve E vitaminleri içeren besinleri tüketerek hem cinsel yaşamınızı güçlendirin hemde doğurganlık oranını arttırın.

  Hamile Kalmak İçin Doğurganlığı Arttıran Besinler

  Dogunğanlığı Arttıran Yumurta


  Protein, A ve D vitaminleri içeren yumurta beslenmenizin olmazsa olmazıdır. Özellikte yumurtadaki A vitamini üreme için gerekli olan vitamindir. Doğurganlığınızı arttırmak istiyorsanız mutlaka kahvaltınızda yumurta olmalıdır.

  Dogunğanlığı Arttıran Bulgur

  Doğurganlık için gerekli olan hormonları salgılaması için bulgur iyi bir yardımcı besindir. Bulgu B vitamini içeriği zengin olup kan şekerini dengeler.

  Dogunğanlığı Arttıran Sağlıklı Yağlar

  Hindistan cevizi yağı, Zeytinyağı ve avokado yağı gibi yağlarda A, D, E ve K vitaminleri olduğundan mutlaka sağlıklı yağlar tüketmelisiniz. Özellikle D vitamini yeterli miktarda olması kısırlığın önüne geçer.

  dogurganligi_arttiran_besinler_gidalar.jpg

  Dogunğanlığı Arttıran Fındık Badem Ve Ceviz

  Fındık, ceviz ve bademin içerdikleri sağlıklı yağlar ve E vitamini içermesinden dolayı sağlıklı bir cinsel hayata sahip olabilirsiniz. E vitamini aynı zamanda erkeklerde kaliteli sperm üretimi sağlar.

  Dogunğanlığı Arttıran Somon Balığı

  Somon balığında bulunan Omega 3 sayesinde doğurğanlığınızı arttırabilirsiniz. Omega 3 kaliteli yumurta ve sperm üretimini arttırır. Dogurğanlığı arttıran iyi bir besindir. Balık seviyorsanız kaliteli omega 3 kapsülleri de kullanabilirsiniz.

  Dogunğanlığı Arttıran Bitkisel Çaylar

  Ginseng, rezene, papatya, yasemin çayı gibi bitkisel çaylar cinsel hayatınızı güçlendirir. Günde 2 fincan bitki çayı tüketebilirsiniz. Sağlığınız için günde 2 litre su tüketmelisiniz. Sigara, alkol gibi alışkanlıklarınız var ise hemen bırakın.

  Dogunğanlığı Arttıran Kuru Baklagiller

  Börülce ve mercimek gibi kuru baklagiller protein açısından zengindir. Aynı zamanda demir, B vitamini, kalsiyum ve magnezyum içerirler. Beslenmenize kuru baklagilleri ekleyerek doğurganlığınızı arttırabilirsiniz.

  Kolay Ve Hızlı Hamile Kalma Yolları için Tıklayın !
  Doğurganlığı artıran vitamin ve mineraller için Tıklayın !
  Kolay Hamile Kalma Yöntemleri için Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!