Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamile Kalmayı Engelleyen Doğal Yöntemler

hamile_kalmayi_onleyen_dogal_yontemler.jpg
Gebeliği engellemek için bilinen en eski bitkisel uygulamaları hazırladık. Hamile kalmayı engellen doğal yöntemler ile gebelik oluşmasının önene...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Gebeliği engellemek için bilinen en eski bitkisel uygulamaları hazırladık. Hamile kalmayı engellen doğal yöntemler ile gebelik oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

  Hamile Kalmayı Engelleyen Doğal Yöntemler

  Anne olmak için kendisini hazır hissetmeyen kadınların binlerce yıldır kullandığı yöntemleri sizin için sıraladık. Gebeliği engellemek ve doğum kontrolü sağlamak için uygulanan bu yöntemler ilkel tıp teknikleridir. Bu yöntemlerin garanti yöntemler olmadığını unutmamanız gerekir. Gebe kalmayı engellemek için en uygun yöntemleri doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

  Hamileliği Önleyen Doğal Yöntemler

  Lahana Tohumu


  Hamile kalmak istemeyen kadınlar adet dönemlerinde 10 gram kadar lahana tohumu tükettiğinde gebelik ihtimalini düşürebilir.

  gebe_kalmayi_engelleyen_dogal_yontemler.jpeg

  Eğrelti Otu


  Etkili bir yöntem olan eğrelti otunu kaynatıp içtiğinizde gebe kalmanız zorlaşacaktır. Kullandığınız eğrelti otunun içinde koruyucu madde olmamasına dikkat etmeniz gerekir.

  Limon

  Hamile kalmak istemeyen kadınların rahim içine limon sıktığı bilinen en eski yöntemlerden biridir ancak rahim içi dokusuna zarar verebileceğin unutmayın.

  hamile_kalmayi_engelleyen_dogal_yontemler.jpg

  Kavak Yaprağı

  Bir parça pamuğun üzerine kavak yaprağı yağı damlatın ve rahime koymanın gebeliği engellediği biliniyor.

  Nane

  Taze nane yapraklarından hazırlanan fitilinde gebeliği engellemek konusunda etkili olduğu söyleniyor. Nanenin dikkatli kullanılması gerekir. Yoğun mentollü yapısı rahme zarar verebilir.

  Ek Bilgi

  Gebelik şüpheniz varsa bu yöntemleri kesinlikle uygulamamanız gerekir.

  Hamilelik için uygulayacağınız bu yöntemler kesin koruma sağlamanız konusunda yeterli olmayabilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!