Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamile Kalmayı Engelleyen Gizli Nedenler

hamile_kalmama_nedenleri_nelerdir.jpg
Gebe kalmayı engelleyen az bilinen nedenler vardır. Hamile kalmayı engelleyen gizli nedenler nelerdir? Bu maddelere dikkat ettiğinizde gebe kalma...
Yazar Puanı:
4.25/5,
 1. Editor
  Çocuk sahibi olması için hiçbir rahatsızlığı bulunmamasına rağmen hamile kalamayan kadınların yaşam şartlarında değişiklik yapması gerekir. Sizde bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçtiğinizde hamile kalma şansınızı arttırabilirsiniz.

  hamile_kalmayi_engelleyen_nedenler.jpg

  Trans Yağ Tüketimi

  Trans yağlar fast food ürünler, kızartmalarda bulunur. Ovulasyan sürecini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu gıdaların tüketimini azaltmanız gerekir. Yağlı besinler yerine doğurganlığı arttırıcı besinlere yönelebilirsiniz.

  hamile_kalmayi_engelleyen_gizli_neden.jpg

  Aşırı Egzersiz

  Egzersiz yapmak doğurganlığınızı belirli bir dereceye kadar artırabilir, ancak doğru miktarda egzersiz yapmak önemlidir. Çok fazla egzersiz yapmak enerji dengesini değiştirir ve üreme döngüsünü olumsuz etkileyebilir. Araştırmalar, uzun ve yoğun günlük egzersizin hamile kalma şansınızı düşürebileceğini gösteriyor.

  hamile_kalmak_gebe_kalmak_cocuk_sahibi_olmak.jpg

  Vücut Kitle İndeksinin Çok Düşük Olması

  Zayıflamak kilolu kadınların doğurganlık özelliğini arttırabilir ancak çok zayıf olmak tam tersi bir etki yaratır. Yeme bozuklukları yumurtlama döngüsünü olumsuz yönde etkiler.

  gebe_kalmayi_engelleyen_nedenler.jpg

  Verimli Yumurtlama Döngüsü

  Her kadının kendine özel olan adet döngüsünde yumurtlama için en verimli günleri belirlemeniz gerekir. Bunun için iki adet döngüsü arasındaki günleri kaydedebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!