Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamilelik Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler !

hamile_diyet_listesi_gebelik_emziren_anne_diyeti.jpg
Emziren anne diyeti hızlı kilo verme seçenekleri arasında öğünleri sıklaştırmak ve metabolizmayı hızlandıran gıdalar tüketmek gösterilebilir....
Yazar Puanı:
4.75/5,
Kullanıcı Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Hamilelikleri boyunca daha zayıf ve sağlıklı görünmek isteyen kadınların dikkat edecekleri bazı unsurlar vardır. Bebeklerin zarar görmemesi adına doğru bir diyet yönteminin uygulanması önemlidir. Emziren anne diyeti hızlı kilo verme seçenekleri arasında öğünleri sıklaştırmak ve metabolizmayı hızlandıran gıdalar tüketmek gösterilebilir. Protein ağırlıklı diyet, hamile annelerin zarar görmemesi açısından avantajlıdır. Et, süt, balık gibi yiyeceklerin tüketilmesi sağlığında korunmasına destek verir. özellikle D, A ve C vitaminlerinin çok fazla kullanılması, hamilelikte diyet yapanlar açısından avantajlıdır.

  Hamilelik Diyetinde Öğünlerin Sık Tutulması Önemli
  Hamileyken aç kalmak hem bebeğin hem de annenin zarar görmesine neden olur. Bu yüzden diyet yapacakların öğünlerini sıklaştırmalarında fayda vardır. Yine aynı şekilde anne adaylarının, diyet öncesinde uzman doktorları ile görüşmeleri dikkat edilecek temel unsurlar arasındadır.

  [​IMG]

  • Hamile anneler için diyet çorba tarifleri son derece avantajlı olacaktır.
  • Brokoli ve kabak çorbaları, annelerin sağlıklı bir şekilde beslenirken yağ yakımlarının da artmasına destek verir.
  • Aynı zamanda sebze tüketimi vücut sağlığı açısından da avantajlıdır.
  • Beslenme düzenlerini değiştirmek istemeyen anne adayları, hamilelikleri boyunca istikrarlı bir şekilde yürüyüş yaparak kilolarını koruyabilirler.
  • Kolay diyet seçenekleri arasında her zaman vücut açısından sağlıklı alternatifleri değerlendirmekte fayda vardır.
  Sıvı tüketimine dikkat: Hamilelikleri boyunca diyet yapmak isteyen anne adaylarının sıvı tüketimine dikkat etmelerinde fayda vardır. Gün boyunca bol bol su tüketimi hem anne hem de bebek sağlığı açısından önemlidir. Kilo vermek için diyet yaparken, yeşil çay, papatya, detoks suları hamileler için avantajlı olacaktır.

  Hamile Diyeti Listesi Tıklayın !

  Yağ Yakıcı Çorba İle Zayıflama Listesi için Tıklayın !

  Emziren Anne Diyeti 6 Aylıktan Sonrası Tıklayın !

  Emziren Anneler İçin Diyet İle Haftada 2 Kilo Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!