Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamilelik Kursuna Gitmek Gerekli Midir?

hamilelik_kursu.jpg
Son dönemde anne ve baba adayları arasında popüler hale gelen hamilelik kursuna gitmek gerekli midir? Gebelik dönemi hakkında ayrıntılı bilgi...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Günümüzde hamilelik dönemindeki insanlar arasında gebelik kurslarının gerekli olup olmadığı konuşuluyor. Bu kurslar giden anne ve baba adaylarının sayısı her geçen gün artıyor. Uzmanlar bu konu hakkında ne düşünüyor.

  Gebelik kursları gebelik süreci, anne adayının ve bebeğin değişim süreçleri, eşler arasındaki iletişim, doğum süreci, doğum sonrası bebeğin bakımını kapsayan ve bu konuda eğitimli kişiler tarafından verilir. Genellik 5 çiftten fazla alınmaz. Uygulamalı eğitimler temel alınır. Kursa başlayan gebelerin en az 12 haftalık hamile olması istenir.

  Bu kursların en büyük avantajlarından biri ise baba adayının annenin yaşadığı sürece içinden dahil olmasıdır. Annenin yaşadığı fiziksel ve psikolojik değişime şahit olur. Özellikle ilk çocukları bekleyen ve bebek bakımı konusunda tecrübesiz olan çiftler için uygun olabilir. Alınan eğitimle doğru bebek bakımı öğrenilmiş olur. Bebeğin doğru tutulması ile başlayan ve bebek bezinin değiştirilmesi gibi önemli ayrıntıları içerir.

  Hamilelik kursları elbette ki gidilmesi şart olan durumlar değildir. İkinci çocuk bekleyen çiftlerin bu kursa gitmesine gerek olmayacaktır.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!