Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamilelikte Bebek Erkek Mi? Kız Mi? Cinsiyet Belirtileri Nelerdir?

hamilelikte_gebelikte_cinsiyet_belirleme_kiz_erkek_mi.jpg
Gebeliğin ilk aylarında oluşan en büyük heyecanlardan biri de bebeğin cinsiyetidir. Hamilelikte bebek erkek mi? Kız mı? Cinsiyet belirtileri...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için gebeliğin en az 12 haftalık olması gerekir. Bazen ise bebeğin anne karnındaki konumundan kaynaklı olarak cinsiyetinin öğrenilmesi daha geç bir tarihe kalabilir. Bu durumda evde anneanne yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Kesin sonuç vermeyebilen ancak çoğunlukla doğru sonuçlar vermeyen cinsiyet belirleme yöntemlerini hazırladık.

  Bebeğim Kız Mı? Erkek Mi?

  bebegim_kiz_mi_erkek_mi_cinsiyet_belirleme.jpg


  Sarımsak Testi

  Bir diş sarımsağı tükettikten kısa süre sonra cildinizde yoğun bir sarımsak kokusu varsa erkek bebek, az ya da hiç koku yoksa kız bebek bekliyor olabilirsiniz.

  Sabah Bulantıları

  Kız bebeklerden artan bazı hormonlardan dolayı yoğun mide bulantısı olur. Bulantılarınız şiddetli değil normal düzeyde ise bebeğinizin erkek olacağının işareti olabilir.

  Göğüs Boyutu

  Hamilelikte göğüslerde büyüme olur. Sağ göğsün daha büyük olması bebeğinizin erkek, sol göğsün büyük olması ise kız bebek işareti olabilir.

  Ayak Üşümesi

  Gebelik boyunca ayaklarınızda devamlı bir üşüme varsa bebeğin erkek olacağının işareti olabilir. Normal olması ise kızınızın müjdecisi olabilir.

  Tatlı-Tuzlu Testi

  Hamilelik döneminde tatlıya her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duyuyorsanız bebeğinizin erkek olduğu anlamına gelebilir. Ekşi tadı olan gıdaları tüketme isteği ise kız bebek belirtisi olabilir.

  Meme Ucu

  Hamilelik hormonlarına bağlı olarak meme ucunuz çok koyu bir hale geldiyse bebeğinizin erkek olacağının belirtisi olabilir. Normal rengini de ya da çok az bir koyulaşma varsa kız bebek işareti olabilir.

  Annenin Cildi

  Halk arasındaki inanışa göre kız bebek annesinin güzelliğini kendisine alır. Bunun nedeni ise cilt yüzeyinde oluşan leke ve sivilcelerdir. Erkek bebeklerde bu duruma daha az rastlanır.

  Karın Büyümesi

  Karnınız yuvarlak ve geniş bir şekilde büyüyorsa bebeğiniz kız, sivri bir biçimde büyümeye başladıysa erkek bebeğin işareti olabilir.

  Kilo

  Gebelikte aldığınız kilolar genellikle basen bölgesinde ise bebeğinizin kız, bel bölgesinde kilo alıyorsanız bebeğin erkek olduğunun habercisi olabilir.

  Makaleyi Paylaş

  berayveikimiz bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Kbrammdmnfmfm
  Merhaba! Birsey sormak istyorm
  Ben 9haftalık hamileyim hic mide bulantim olmadi tatli seyler haric herseyi yiyorum karnimda tuylenmeler oldu ilk baslarda karnimda kasilma belimde agri vardi simdi oda yok gogus aerolarida kararmaya basladi ve 7.haftada kalp atis hixi 190 di sizce cinsiyeti nedir ?
   Sss33301 bunu beğendi.
  1. Prensesimayza
   Erkek gibi. Öğrendi mi peki cinsiyeti
   Sss33301 bunu beğendi.
  2. Sss33301
   Erkek mi tatlım