Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamilelikte ishal bebeğe zarar verir mi?

hamilelikte_ishal_bebege_zarar_verir_mi.jpg
Gebelik dönemindeki kadınların en tedirgin olduğu konu kendi fiziksel rahatsızlıklarının bebeğe zarar vermesidir. Hamilelikte ishal bebeğe zarar...
Yazar Puanı:
4.75/5,
 1. Editor
  Anne adaylarının vücudundaki hormon değişiklikleri yüksektir. Bazı gıdalara ve hava şartlarına karşı daha duyarlı hale gelirler. Hamilelik döneminde yaşanan ishal probleminin bebeğe zarar vermesi konusunda uzmanların görüşlerini okuyabilirsiniz.

  Gebelik dönemindeki ishallerin bebeğe zarar verip vermeyecek seviyede olduğuna doktor karar verebilir. Bu dönemde yaşanan ishaller bozulmuş gıda tüketiminden kaynaklanır. Süt ve süt ürünlerinden kaynaklanan bakterilerin oluşturduğu ishaller önemsenmelidir.

  Hamilelik döneminde ishal olan kadınların dikkat etmesi gereken diğer nokta ise sıvı kaybıdır. İshal vücutta aşırı sıvı kaybına neden olabilir. Sıvı dengesinin bozulması bebeği etkileyebilir. Anne adayının bu dönemde bol sıvı tüketmesi gerekir. Taze meyveden elde edilmiş meyve sularını tercih edebilirsiniz.

  Gebelikte birkaç günden uzun süren ve şiddetli ağrılara neden olan ishal varsa kısa sürede doktora danışmalısınız.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!