Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamilelikte Kullanılması Gereken Doğal Yağlar

hamilelik_catlaklari_dogal_yaglar.jpg
Gebelik döneminde anne adaylarının artan vücut ağırlığına bağlı oluşan yorgunluk ve çatlaklardan kurtulabilmesi için bitkisel yağları tercih...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Gebelikte vücut ağırlığındaki önemli artışlar anne adaylarının gün içinde daha çabuk yorulmasına yol açar. Bu yorgunluktan kurtulmak için rahatlatıcı aromatik yağlar ile cilde hafif masajlar yapılabilir. Bunun yanı sıra kullanılacak yağlar ile gebelik sonrasında karın ve bacak bölgesindeki çatlakların önüne geçilebilir.

  Hamilelikte Kullanılacak Bitkisel Yağlar

  Bu dönemde anne adaylarının mide ve koku duyuları hassaslaşacağı için yoğun aromalı yağlar önerilmez. Hafif ve rahatlatıcı etkiye sahip yağlar kullanılabilir.

  Seçilen yağların deri altına işleyerek anne ve bebeğe zarar vermesi engellemek için doğru ve hafif yapılı yağların seçilmesi gerekir.

  Vanilya yağı, kakao yağı, badem yağı, saf zeytin yağı, avokado yağı gibi yağlar çatlak oluşumunu engelleyebilir.

  Hazır karışım yağlarını kullanmayı düşünüyorsanız güvenilir bir marka tercih etmelisiniz. İçeriğini okumadan satın almayın.

  Masaj amacı ile yağ kullanmak isteyenler için ise, badem yağı, vanilya yağı ve saf zeytin yağını tercih edebilirsiniz.

  Doğal yağları kullanmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!