Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamilemiyim? Eczaneye Gitmeden Hamilelik Testi

evde_hamilelik_gebelik_testleri_dis_macunu_seker_sirke_idrar.jpg
Hamilemiyim? Diye düşünüyorsanız sizlere evde uygulayacağız gebelik testi yöntemlerini vereceğiz. Bu hamilelik testi yöntemleri garanti ve kesin...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Hamilemiyim? Diye düşünüyorsanız sizlere evde uygulayacağız gebelik testi yöntemlerini vereceğiz. Bu hamilelik testi yöntemleri garanti ve kesin yöntem değildir. Erken gebelik testi için sizlere geleneklerden ve eczaneye gitmeden hamilelik olup olmadığınızı anlamanız için bir kaç yöntem vereceğiz. Sizinde bildiğiniz evde hamilelik testleri var ise yorum olarak paylaşırsanız seviniriz...

  idrar_bekletme_yontemi_hamilelik_testi.jpg

  İdrar Bekletme Yöntemi İle Hamilelik Testi

  Dünyaca uygulanan bir hamilelik testi yöntemidir. İdrarınızı bir şişeye doldurun. Eğimsiz bir yüzeye koyun. 24 saat bekletin. Eğer idrarın üzerinde beyaz ince bir tabaka oluşursa hamile değilsiniz. Hiçbir değişiklik yok ise hamilesiniz.

  toz_seker_hamilelik_testi.jpg

  Toz Şeker ile Erken Gebelik Testi

  En eski usullerden biri ise toz şekerle hamilelik testidir. Bir kaba koyduğunuz toz şekerin üzerine uyandığınızda ilk yaptığınız idrarı şekere ekleyin. Biraz bekletin. Eğer kaba koyduğunuz toz şeker tamamen erirse sonuç negatiftir. Eğer toz şeker erimez ise topaklanırsa sonuç pozitiftir.

  sirke_ile_gebelik_testi.jpg

  Sirke ile Hamilelik Testi Yöntemi

  Bu yöntem en güvensiz yöntemdir. Sirke ile idrarınızı bir kapta karıştırın. Eğer karışım renginde değişiklik var ise hamile olabilirsiniz. En kolay ve güvensiz yöntemdir.

  evde_hamilelik_testi_dis_macunu.jpg

  Diş Macunu ile Gebelik Testi Yöntemi

  Diş macunu ile hamilelik testi diğer yöntemlere göre daha yeni ve modern bir yöntemdir. Bir kasenin içine diş macununuzu koyun. Üzerine idrarınızı ekleyin. Eğer köpürme olur ve diş macunu renginde bir değişiklik olmaz ise sonuç negatiftir. Eğer köpürürse ve rengi maviye dönerse hamilesiniz.

  sabunla_hamilelik_testi.jpg

  Sabunla Hamilelik Testi

  Kolay bir hamilelik testi. Her tür sabun uygundur. Bir sabunun üzerine idararınızı üzerine yapın ve bekleyin. Eğer köpürürse hamilesiniz. Eğer kabarcıklar yok ise sonuç negatif.


  Bonus: Ve sizlere ilginç bir cinsiyet belirleme yöntemi söyleyelim :)

  kirmizi_lahana_cocuk_cinsiyeti_belirleme.jpg

  Kırmızı Lahana ile Cinsiyet Belirleme Yöntemi

  Bu ilginç yöntem hamilelik testi değil cinsiyet belirleme testidir. Bu yöntem de kesin ve garanti bir yöntem değildir. Kim buldu nasıl buldu bilmiyoruz. Bu yöntem Ye ekşiyi çıkar Ayşeyi yönteminden hiçbir farkı yoktur. :) Gelelim kırmızı lahana ile cinsiyet belirleme yöntemine...

  Su dolu bir tencerede yarım kırmızı lahanayı 10 dk kaynatın ve soğumaya bırakın. Suyunu bir kavanoza dökün. Eşit miktarda idrarınızı kırmızı lahana suyununa ekleyin. Renk aynı kalırsa (mor) kızınız olucak. Rengi kırmızı/pembeye dönüşürse erkek çocuğa hamilesiniz. Dilerseniz Bebek Cinsiyet Tahmini Yöntemleri olan forum sayfamıza göz atabilirsiniz.

  Vermiş olduğumuz bu yöntemlerin kesinlikle garantisi yoktur ve riskli yöntemlerdir. Eczaneye gitmenizi tavsiye ederiz...

  Hamilelik Belirtileri için Tıklayın !
  Boş Gebelik Nedir? Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Anlaşılır? Tıklayın !
  Hamilelikte Bebek Erkek Mi? Kız Mi? Cinsiyet Belirtileri Nelerdir? Tıklayın !

  Anneane Yöntemiyle Bebek Cinsiyeti Tahmini için Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. HaticeKerigan
  ben böyle şeylere pek güvenmiyorum. çekinmeyin sene olmuş 2018 böyle şeyleri aşın artık.. gidin ve eczaneden gerekli malzemeleri edinin.
 2. Nursella23
  Eski usul cinsiyet testi
  Arpa ve bugday tohumunu ayri saksilara ekin karistirmayin hergun belli miktar idrar dokulup filiz vermesi bekleniyor arpa filiz ilk verirse erkek bugday ilk filiz verirse kiz oldugu anlasilirmis..
 3. fatmakirkizil
  eskı usullere guvenıp test almamazlık yapmayın arkadaslar
   Why name is bunu beğendi.
 4. aycagul76
  eczaneye gitmeden nasıl hamilelik testi olacak ya, gidin alın, beklenmedik bir durum iler karşılaşmayın
 5. Sakiporeroglu
  en sondaki lahanayı deneyenler lütfen yorum yapın bekliyoruzz..