Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hassas gözlü kadınlar için göz makyajı

hassas_gozler_icin_goz_makyaji.jpg
Gözlerin yaşarması ve kızarması sorunu yaşanır. Hassas gözlü kadınlar için göz makyajı nasıl yapılmalıdır? Hassas gözlü kadınlar makyajın çabuk...
Etiketler:
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Hassas gözlerdeki makyaj gün içerisinde çabuk bozulur. Gözlerin yaşarması ve kızarması sorunu yaşanır. Hassas gözlü kadınlar için göz makyajı nasıl yapılmalıdır? Hassas gözlü kadınlar makyajın çabuk dağılmaması için ne yapmalıdır?

  Hassas gözlü kadınlar için göz makyajı

  Göz yapınız hassas ise koyu renkli makyajlar sizin için zorlayıcı olabilir. Çabuk yaşaran gözlerinizdeki rimel birkaç saat içerisinde bozulur. Koyu renkli farların cildinize tutunması zor olur. Çabuk dağılan göz makyajınızı daha kalıcı hale getirebilmeniz için önerilerimiz var.

  Fırçalarınızı Temizleyin

  Göz makyajınızda kullandığınız fırça, sünger gibi malzemeleri sık sık ılık ve sabunlu su ile yıkayın. İsterseniz özel makyaj malzemesi temizleyicilerini de kullanabilirsiniz. Böylece bakteri ve virüslerin çoğalmasını engellersiniz.

  Krem Yapılı Ürünler Kullanın

  Toz haldeki farların cildinize yapışması zordur. Krem yapıdaki ürünlerin göz çevrenize tutunması daha kolay olacaktır. Cildinizi tahriş etmemesi için simli ve sedefli ürünlerden uzak durun.

  Gözün İç Kısmına Ürün Kullanmayın


  Göz kalemi ya da far kullanıyorsanız gözünüzün iç kısımlarında kullanmayın. Bu gözünüz nemlendikçe makyajın bozulmasına neden olur.

  Ürünleri Sık Sık Yenileyin

  Makyaj malzemelerinizi düzenli olarak yenileyin. Kullanmasanız da paketi açılan ürünlerin kullanım ömrü başlamış olur. Makyaj malzemelerinizi başka biri ile ortak kullanmayın.

  Makyajınızı Temizleyin

  Uzun süre makyajlı kalmayın. Eve geldiğinizde makyajınızı çıkarın. Bu göz çevrenizin rahatlamasını sağlar. Alerjik durumlardan korur.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Melodi Aslan
  Ne olursa olsun kimyasal. Benimde gözlerim çok hassas dikkatte etmiyordum dediğiniz gibi yapmaya devam edeceğim. teşekkürler :)