Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Her Gün Bal Tükettiğinizde Vücudunuzda Olacak Değişimler

her_gun_bal_yemek.jpg
Bal binlerce yıldır sağlık deposu olarak kullanılıyor. Yapılan bilimsel araştırmalardan çıkan sonuçlara göre ise her gün bal tükettiğinizde...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Bal doğal bir besin olduğu için tarihin ilk dönemlerinden bu zaman kadar şifa olarak kullanılmıştır. Lezzetli tadı ile dikkatli tüketildiğinde inanamayacağınız faydalar barındırır.

  Cildi Güzelleştirir

  Bal mükemmel bir antioksidandır, bu da düzenli tüketiminin vücudunuzdaki çeşitli toksinleri temizleyeceği anlamına gelir. Antibakteriyel özellikleri cildinizin görünümünü önemli ölçüde güzelleştirecektir.

  Kilo Kaybı

  Bal yüksek kalori içeren bir besindir ancak tamamen doğaldır. İşlenmiş şeker yerine tükettiğinizde metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur. Dikkatli tüketmenizde fayda olacaktır.

  Kolesterolü Düzenler

  Bal içerisindeki maddeler ile kolesterolün düzenlenmesine yardımcı olur. Antioksidan bakımından zengin olması kalp sağlığının korunmasını sağlar.

  Strese İyi Gelir

  Bal bağışıklık sisteminizin korunmasını sağlar ve daha sağlıklı bir beyin yapısının oluşmasına katkıda bulunur. Seratonin hormonun artmasına da yardımcı olur.

  Mide Rahatsızlıklarına İyi Gelir

  Güçlü bir antiseptik olan bal aç karnına tüketildiğinde mide ve bağırsaklardaki bakteriler ile savaşır. Mide rahatsızlığı olanların tüketmesi gereken bir besindir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!