Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Her Kadının Bilmesi Gereken Hastalık Belirtileri

Her_Kadinin_Bilmesi_Gereken_Hastalik_Sebepleri.jpg
Tüm kadınlarda yaşanan bu hastalık belirtilerine ne kadar hakimsiniz? Her kadının bilmesi gereken hastalık belirtileri ile enfeksiyon ya da...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Tüm kadınlarda yaşanan bu hastalık belirtilerine ne kadar hakimsiniz? Her kadının bilmesi gereken hastalık belirtileri ile enfeksiyon ya da kistleri erken teşhis edebilirsiniz.

  Her Kadının Bilmesi Gereken Hastalık Belirtileri

  Vücudunuzdaki değişimleri iyi gözlemlemediğinizde ya da dikkate almadığınızda sorun oluşturabilen hastalıklara davetiye çıkarabilirsiniz. Örneğin erken bir aşamada meme kanseri teşhisi konan kişiler vakaların% 90'ından fazlası tedaviye olumlu cevap veriyor. Bu hastalıkların ilk evrede fark edilmesinin son derece önemli olduğunu gösteriyor.

  idrarda_artis.jpg

  İdrarda Artış

  İdrar artışı, böbrekleriniz veya idrar yollarınızdaki sorunlardan daha fazlasının belirtisi olabilir. Hormonal dengesizliğe işaret edebilir veya vajinal mikroflora ile ilgili bir yanlış olduğunu belirtebilir. Devamlı susuz hissetmek ise diyabet belirtisi olabilir.

  nedensiz_kilo_kaybi_nedenleri.jpg

  Nedensiz Kilo Kaybı

  Son dönemde diyet ya da özel bir nedenden kaynaklanmaya kilo kaybınız olabilir. Bu durum Crohn hastalığı, tip 2 diyabet veya kanser gibi hastalıkların semptomları olabilir.

  asiri_killanma_sebepleri.jpg

  Kıllanma

  Vücuttaki erkeklik hormonlarında artış olabileceğinin işareti olabilir. Bu durum infertiliteye, metabolizma bozukluğuna veya hatta meme kanseri ve endometriyal hastalıklara yakalanma riskinde artışa neden olabilir.

  menopozdan_sonra_kanama_neden_olur.jpg

  Menopozdan Sonra Kanama

  Kadınlar, menopoz sonrasında genellikle kanama oluşabilir. Bu kan uterus kanseri, servisit, miyom ve diğer tehlikeli patolojik bulguların işareti olabilir. Bu kanamaların adet kesilmesinden 2 sonra gerçekleşmesi gerekir. Menopoza yeni girmiş kadınlarda kanamalar olabilir.

  goguslerde_degisiklik_sebepleri.jpg

  Göğüslerde Değişiklik


  Göğüs kanserinin ilk işaretleri fark edilmesi çok zor olabilir. Göğüslerde ve lenf düğümlerinde ağrı söz konusu olduğunda çok geç olabilir. Göğüste ağrı ya da beze fark ediyorsanız hemen doktora danışmalısınız.

  diskide_renk_degisikligi.jpg

  Dışkıda Renk Değişikliği


  Vücudunuz bir çeşit iltihaplanma süreci veya enfeksiyon geçiriyor olabilir. Bunun birçok nedeni olabilir en kısa sürede doktora danışmalısınız.

  uzun_suren_adet_kanamalari.jpg

  Uzun Süren Adet Kanamaları


  Uzun süren adet kanamalarının en önemli iki nedeninden biri genetiktir. Diğer nedenler ise uterin miyom, endometriozis tiroid fonksiyon bozukluğu olabilir. Bu kanamalar vücutta anemiye neden olabilir. 7 günden fazla sürmesi durumunda doktora danışmalısınız.

  Her Kadının Bilmesi Gereken Hormonal Dengesizlik Belirtileri için Tıklayın !
  Adet Söktüren Kürler Tarifleri Nelerdir? Doğal Adet Söktürücü için Tıklayın !
  Sümük Renginiz Ne Anlatıyor? Hastalık Analizi için Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

  aysehnf ve TC mutluluk bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!