Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Her yıkama öncesi uygulamanız gereken saç karışımı

dogal_sac_bakimi.jpg
Saçlarınıza maske ya da bakım uygulamak size zor bir işlem olarak geliyorsa size harika bir önerimiz var. Her yıkama öncesi uygulamanız gereken...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Doğal malzemeler ile saç bakımı uğraş gerektiren ve zaman alabilen işlemlerdir. Bitkisel yağ içeren bakımların saçınızda etkili olabilmesi için ise düzenli olarak uygulanması gerekir. Sizin için bu işlemi kolaylaştıracak bir yöntem ve özel bir karışım hazırladık. Hafta 3 ya da 4 defa uygulayabileceğiniz bu maskeyi dolabınızda birkaç ay saklayabilirsiniz. Saçtan çabuk temizlenme özelliği ile uzun süre banyoda kalmak zorunda olmayacaksınız.

  Bu tarif saçları yumuşatmak ve parlatmak içindir.

  Özel Saç Karışımı

  Malzemeler

  3 çorba kaşığı badem yağı

  2 çorba kaşığı susam yağı

  2 çorba kaşığı hint yağı

  1 çorba kaşığı argan yağı

  Hazırlanışı

  Tüm malzemeleri bir sprey şişesinde karıştırın. Saçlarınızı yıkamadan 2 saat önce saçınıza uygulayın. Kullanım miktarınız saçınızın uzunluğa göre ayarlayabilirsiniz. Bu karışımı ister buzdolabında isterseniz kuru ve gölge bir alanda saklayabilirsiniz.

  Karışımın hazırlanmasında saçınızda çabuk çıkabilmesini kolaylaştırması için zor temizlenen hint yağı ve argan yağının ölçülerini azalttık. İsteğinize bağlı olarak hepsini aynı ölçüde kullanabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!