Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Herkesin Bilmesi Gereken Etkili Saç Bakım Sırları

pipetle_dalgali_sac_yapimi.jpg
Kadınların öğrendiğinde basit bir şekilde uygulayacağı saç bakım yöntemleri hazırladık. Herkesin bilmesi gereken etkili saç bakım sırları ile daha...
Yazar Puanı:
5/5,
Kullanıcı Puanı:
4.66667/5,
  1. Editor
    Saç bakımında pratik ve etkili püf noktalarını bilmek size günlük hayatta zaman kazandırabilir. Pahalı saç bakım ürünleri yerine doğal malzemeler ile etkili çözümler hazırlayabilirsiniz. Evde etkili ve basit olarak harika saç modelleri yaratabilirsiniz.

pipetle_dalgali_sac_yapimi.jpg

Pipetle Dalgalı Saç

Saçlarınıza uyumadan önce hafif nemli haldeyken pipet sarabilirsiniz. Sabah uyandığınızda açın ve elinizle şekil verin. Biraz saç spreyi ile saçınızı sabitleyebilirsiniz.

limon_suyu_ile_sac_rengi_acma.jpg

Limon Suyu İle Renk Açın

Saçlarınızın rengini doğal yöntemler ile açabilmek için en etkili yol limon suyudur. Limon suyu ve balı karıştırdığınızda saçınızın kurumasını engellemiş olursunuz.

sac_kremi.jpg

Saç Kremi ve Su

Saçlarınızın çok yıprandığını düşündüğünüz dönemlerde saç kremi ve su karışımı ile saçınızı nemlendirebilirsiniz.

daha_parlak_saclar_icin.jpg

Daha Parlak Saçlar İçin

Şampuanınızın içine bir tatlı kaşığı karbonat eklediğinizde saçınızdaki fazla yağdan ve kimyasal kalıntılardan daha kolay kurtulabilirsiniz.

tel_toka_sac_spreyi.jpg

Tel Tokaya Saç Spreyi Sıkın

Tel toka kullandığınızda saçlarınızın bozulmasını engellemek için biraz saç spreyi sıktıktan sonra saçınıza takabilirsiniz.

uzun_at_kuyrugu.jpg

Uzun At Kuyruğu

Tek at kuyruğu yerine iki aşamalı at kuyruğu ile saçınızı daha uzun ve dolgun gösterebilirsiniz.

daha_yogun_at_kuyrugu.jpg

Daha Dolgun At Kuyruğu

Saçınızda kullanacağınız kelebek toka ile saçınızda daha dolgun bir görüntü yaratabilirsiniz.

sac_fircalama.jpg

Duş Almadan Önce Saçınızı Fırçalayın

Saçlarınızı yıkarken dökülmesini engellemek için duşa girmeden önce saçlarınızı fırçalayabilirsiniz.

sac_tebesiri_yapimi.jpg

Saç Tebeşiri Yapımı

Renksiz tebeşirlerinize biraz saç boyası eklediğinizde kendi saç tebeşirinizi elde etmiş olursunuz.

saca_goz_fari_surme.jpg

Tebeşir Yerine Göz Farı

Saçlarınıza kalıcı olmadan renk vermek istediğinizde göz farı kullanabilirsiniz.

sac_bakim_sirlari.jpg

Saç Kabarmasını Engelleyin

Saçlarınızdaki kabarmayı engellemek için yapmanız gereken saç fırçanızın üzerine ince bir mendil alıp saçlarınızı taramak olabilir.

sac_bakim_tuyolari.jpg

Diş Fırçası Kullanın

Küçük saçlarınızı düzeltmek için diş fırçanızın üzerine biraz saç spreyi sıkıp saçlarınızı tarayabilirsiniz.

sac_bakimi.jpg

Saç Dalgaları İçin

Saç düzleştiricinizin üzerine alüminyum folyo kaplayarak saç dalgaları yaratabilirsiniz.

dalgali_sac_yapma.jpg

Sahil Dalgaları Yapımı

Kolay ve şık sahil dalgaları için hafif köpüklenmiş haldeki saçınızı gevşek bir şekilde örün sabah açın.

sac_hindistan_cevizi_yagi.jpg

Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Hindistan cevizi yağı, kafa derisini nemlendirir ve kepek ile mücadeleye yardımcı olur. Saç köklerinize biraz yağ uygulayın ve bir gece bekletin. Ertesi sabah, normal saç için şampuan kullanarak yıkayın.

Makaleyi Paylaş

masalkardelen, damlaylmn, GG Shine ve diğer 10 kişi bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. merve2000
    ben de çok şey denedim. ama bir noktadan sonra bıraktım. formül önerenler onları kendisi denedi mi acaba?
  2. sancez41
    hindistan cevizi yağı mükemmel!!!!
  3. Aleynanur41
    ya bizim dukkan var börek poğaça hergun saclarım ıster ıstemez yaglanıyor ister istemez elimi bazen saçıma atıyorum düzeltmek icin filan çabuk yaglanıyor yaglanmaya karsı ne onerırsınız yanı kendısıde hemen yaglanıyor bıde kasınıyor anlamadım gıttı ya:mad::mad::KK64:
    1. sumeyyedemircig
      sen bitlenmişin :KK70:
  4. Arzuuu06
    Zeytinyağının üzerine tanımam
  5. Circassiannn
    Hindistan cevizi yağı kullanıyorum ve gerçekten çok faydasını görüyorum
  6. huzur_yumagi
    hindistan cevizi yağı +100 !! yaşasın kokonat!
    diplerine sürmüyorum ama bir kaç damla ortalara veya uçlara sürdüğüm anda yumuşacık oluyor ve mis kokuyor.
    1. ebruliii92
      nerden alabilirim özel bir adı var mı ? :)
  7. ksknhil
    hindistancevizi yağı benim favorim o kadar yumuşacık yapıyor ki elim hep saçlarımda
    1. Egunes41
      Nasıl uyguluyorsunuz bilgi verirmisiniz
  8. papatyaskimisin
    teşekkürler
  9. DusesCharlotte
    "Saç düzleştiricinizin üzerine alüminyum folyo kaplayarak saç dalgaları yaratabilirsiniz."

Bunu anlayamadım :S
  10. CananDemirgul
    Evet işe yarıyor
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.