Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hızlı Saç Uzatmanın 10 Basit Püf Noktası

hizli_sac_uzatmanin_puf_noktalari.jpg
Saçınızın kısa süre içinde bele kadar uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Hızlı saç uzatmanın 10 basit püf noktası ile istediğiniz upuzun saçlara...
Yazar Puanı:
4.25/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Saçınızın kısa süre içinde bele kadar uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Hızlı saç uzatmanın 10 basit püf noktası ile istediğiniz upuzun saçlara sahip olabilirsiniz. Bu yöntemler ile saçlarınızın daha gür ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

  Yanlışlıkla kısa kesilen saçlar ya da yıpranmalara bağlı olarak az uzayan saçlarınızı kısa süre içinde uzatabilirsiniz. Saç bakım rutinlerinize ekleyeceğiniz çok etkili olan bu yöntemler ile saçlarınızı daha parlak ve canlı bir hale getirebilirsiniz.

  Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

  sac_yikama_sac_uzatma.jpg


  1. Saç Yıkama Zamanı

  Saç yıkama sıklığınızı azaltın. Hafta 3 defadan fazla saçlarınızı yıkamayın. Doğal sebum tabakası ile saçın kendini beslemesine izin verin. Doğal yağı saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olur.

  sac_uzatan_sampuan.jpg

  2. Doğru Şampuanı Kullanın

  Hızlı saç uzatma özelliği bulunan şampuan ve saç kremleri kullanın. Sarımsak ve sarmaşık özlü organik şampuanlar bu konuda oldukça etkidir.

  hizli_sac_uzatma.jpg

  3. Sıcak Fönden Uzak Durun

  Sıcak fön kullanmak saçın yıpranmasına neden olur. Yıpranan saç ise yavaş uzar. Soğuk ayarda saçlarınızı kurutun.

  hizli_sac_uzatan_masaj.jpg

  4. Masaj Yapın

  Saç köklerinize her yıkama öncesinde birkaç dakika masaj yapın. Yıkarken tırnaklarınız ile saç köklerine zarar vermeyin.

  sac_uzatma_yontemleri.jpg

  5. Size Uygun Tarağı Seçin

  Yumuşak uçlu ve çizilme yapmayacak saç fırçalarını tercih edin. Saçınızı açmakta zorlanıyorsanız saç açma spreyi kullanabilirsiniz.

  6. Haftalık Bakımlar

  Haftalık saç bakımlarınızı hiçbir zaman ihmal etmeyin. Doğal ya da hazır olarak satılan maskeleri kullanabilirsiniz.

  7. Vitamin Desteği

  Saç kök ve uçlarına E ve B grubu vitaminler ile destek sağlayın. Eczanelerde satılan vitaminleri badem yağı ya da saf zeytin yağı ile birleştirip kullanabilirsiniz.

  hizli_sac_uzatan_besinler.jpg

  8. Beslenme Düzeni

  Vitamin ve mineral bakımından zengin olan besin grupları ile beslenin. Günde 2 litre su için ve lifli gıdalara ağırlık verin.

  9. Kendi Maskenizi Bulun

  Saç bakımlarında saç tipine uygun maske bulunması son derece önemlidir. Saçınızın ihtiyaçlarını belirleyin ve kendi doğal maskenizi oluşturun.

  10. Kestirin

  Saç uzatmak isteyen kadınlar genellikle düzenli saç kesimi yaptırmaz. Saç ucundaki kırıklardan hava alır ve uzaması yavaşlar. Sağlıksız uzayan saçlar yerine düzenli olarak bir ya da iki cm saç kestirmek daha doğru bir seçim olabilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!