Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hızlı Uçuk Tedavisi Yöntemleri

hizli_ucuk_tedavisi.jpg
Dudak ve ağız çevresinde oluşan uçuktan hemen kurtulmak için uygulayabileceğiniz hızlı uçuk tedavisi yöntemleri hazırladık. Bu yöntemleri...
Yazar Puanı:
4.25/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Uçuk, bağışıklık sisteminin zayıflaması, cildin tahriş olması ve stres gibi nedenlerle aniden ortaya çıkabilen bir sorundur. Bakterilerin yol açtığı uçuğu kremler ile kısa sürede tedavi edebilirsiniz. Ağrı ve yanmaya neden olan uçuktan ilaç olmadan kurtulmak için evde doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

  Uçuğu Yok Eden Doğal Yöntemler

  yeni_cikmaya_baslayan_ucuk.jpg

  Sarımsak


  Soyulmuş bir diş sarımsağı havanda ezin. Uçuğun üzerine sürün ve bekletin. Gün içinde birkaç defa bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

  Misket Limon

  Antibakteriyel özelliklere sahip olan limon asidi uçuğun hızlı kurumasını sağlar. Pamuğun üzerine biraz limon damlatın ve uçuğa uygulayın.

  Sirke

  Limon gibi doğal asit açısından zengin olan sirke antiviral özelliğe sahiptir. İsterseniz bal ile karıştırıp uçuk olan bölgeye uygulayabilirsiniz.

  Karbonat

  Birçok cilt sorununun tedavisinde kullanılan karbonat uçuğu tedavi edebilmek için etkili bir yoldur. Biraz su ile karıştırıp kullanabilirsiniz.

  Yeni Çıkmaya Başlayan Uçuk İçin Süt

  Uçuğun kendisini ağrı ve acı olarak belli ettiği ilk dönemde soğuk sütü uçuk çıkacak bölgeye uygulayabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. nurayoz
  Çok teşekkür ederim çok faydalı bilgiler
 2. praying angel
  keşke bu makaleyi 5 gün önce görseymişim :KK43: