Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hurma Sirkesi Faydaları Nedir? Nasıl Kullanılır?

hurma_sirkesi_faydalari.jpg
Hurma özellikle ramazan ayının en çok tüketilen besinlerinden biridir. Ramazan dışında da tüketebileceğiniz hurma sirkesi faydaları nelerdir?...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Hurma binlerce yıldır sağlık amaçlı birçok karışımda kullanılıyor. Saf olarak yemeklerinize ekleyebileceğiniz hurma sirkesini düzenli olarak tükettiğinizde birçok faydasını görebilirsiniz. İşte hurma sirkesinin iyi geldiği sağlık sorunları.

  Hurma Sirkesinin Faydaları

  Kansızlığa İyi Gelir


  Hurma sirkesi demir ve B vitaminleri açısından zengindir. Özellikle kadınlarda ortaya çıkan kansızlık sorununa karşı salatalarınıza bir kaşık hurma sirkesi ekleyebilirsiniz.

  Arterit (iltihap) Tedavisinde


  Vücudunuzda farklı nedenlerden dolayı oluşan iltihapların tedavisinde destek amaçlı hurma sirkesi kullanabilirsiniz. Bal, su ve hurma sirkesini karıştırarak tüketebilirsiniz. Tok karnına tüketebilirsiniz.

  Bronşit Tedavisinde

  Tedavisi uzun süren bronşit tedavisinde hurma sirkesini sıcak su ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlayacaktır.

  Adet Kanamalarında


  Regl döneminde aşırı kanaması olan kadınlar için kurtarıcı olarak hurma sirkesi tüketebilirsiniz. Adet dönemi başlamadan birkaç gün önce bal ve sıcak su ile karıştırarak rahatlıkla tüketebilirsiniz.

  Cildi Güzelleştirir

  Toksinlerin atılmasına yardımcı olan hurma sirkesi düzenli tüketildiğinde cildi güzelleştirir. Ciltte oluşan sivilcelerin geçmesini sağlar.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!