Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İlişkilerde Güven Nasıl Sağlanır?

iliskilerde_guven.png
Güven kavramı ikili ilişkilerin sağlıklı ilerlemesi ve uzun ömürlü olmasını sağlayan temel noktadır. İlişkilerde güven nasıl sağlanır? Mutlu bir...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Güven kavramı ikili ilişkilerin sağlıklı ilerlemesi ve uzun ömürlü olmasını sağlayan temel noktadır. İlişkilerde güven nasıl sağlanır? Mutlu bir ilişkinin sırrı olan güven kavramını pekiştirmek için dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

  İlişkilerde Güven Nasıl Sağlanır?

  İlişkinizde güven sorunları oluşması sancılı bir döneme girdiğinizin işaretidir. Çözüme kavuşmayan güven sorunları ilişkinin zaman içinde kendisini bitirmesine neden olabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ilişkide nasıl güven sağlayabileceğinizi paylaşıyoruz.

  iliskide_guven_nasil_saglanir.jpg

  Tutarlı Olun

  Aldığınız kararlarda tutarlı olmak karşınızdaki insanın siz güvenmesini sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Davranışlarınızda tutarlı olmak karşınızdaki kişinin size güvenebilmesini sağlayan en önemli etkenlerden biridir.

  Dürüst Olun


  Yalan söylemek ve siz bunu itiraf etmeden yakalanmanız bir ilişkiyi bitirmek için yeterli olabilir. Doğru söylemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Küçük ve masum olarak gördüğünüz yalanların sonuçları ağır olabilir.

  Kendinize Güvenmeyi Öğrenin

  Özgüven sahibi insanlar genellikle daha güven verici olarak görülür. Kendinizden emin ve ne istediğini bilen biri iseniz insanların size güvenmesi daha kolay olacaktır.

  Adaletli Davranın

  Sosyal hayatınızdaki tüm insanlara adaletli davranmayı alışkanlık haline getirin. Bu karşınızdaki kişinin size daha kolay güvenebilmesinde önemli bir adımdır.

  Konuşun

  İlişkinizdeki tüm sorunları sakin bir şekilde konuşmayı alışkanlık haline getirin. Kavga ve tartışmalarda önemli konulara girmekten kaçının. Kullandığınız kelimelerin karşınızdaki kişide nasıl bir tepki yaratacağını düşünün.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!