Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İlişkileri Bitiren Temel Nedenler

ayrilik_nedenleri.jpg
Sorunların aşılamadığı ilişkiler bitmeye mahkum oluyor. Peki ilişkileri bitiren temel nedenler nelerdir? İlişkinizde yol ayrımına neden olan ve...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Sorunların aşılamadığı ilişkiler bitmeye mahkum oluyor. Peki ilişkileri bitiren temel nedenler nelerdir? İlişkinizde yol ayrımına neden olan ve emeklerinizin boşa gittiğini hissettiğinizde kaçınılmaz son olan ayrılık nedenlerini sıraladık.

  Birbirine aşık olan iki insan aradaki bazı sorunları çözemeyip ayrılma kararı alabiliyor. Zaman ve emek harcadığınız ve uzun zaman geçirdiğiniz ilişkinizde bu sorunlar varsa tehlike çanları çalıyor olabilir. İşte ayrılığa neden olan o en önemli etkenler ve sorunlar.

  iliskiyi_bitiren_nedenler.jpg

  En Sık Görülen Ayrılık Nedenleri

  İletişim Kuramamak

  İki insan birbirini seviyor olabilir ancak ilişkinin devam edebilmesi için güçlü bir iletişim olması gerekir. Son dönemde birbirinizi anlamamaya başladıysanız ve birlikteki zaman geçirme çabanız yoksa ilişkiniz kısa süre içinde çıkmaza girebilir.

  Aşırı Kıskançlık

  Kıskançlık her ilişkide olabilen bir duygudur ancak partnerlerden birinin sosyal hayatının kısıtlanmasına neden olabilen bir kıskançlık ilişkiyi bitirme nedeni olabilir. Aşırı kıskançlığın önemli bir sorun olduğunu unutmayın ve görmezden gelmeyin.

  Ortak Beklentiler İçinde Olmamak

  Hayata bakış açınızın farklı olduğu biri ile ortak bir noktada buluşmanız zor olabilir. Bu konuda en sık karşılaşılan sorun ise evliliktir. Taraflardan biri evlenmeyi istemiyorken diğerinin bu konuda aşırı ısrarcı olması ilişkide büyük tartışmalara ve ayrılığa neden olabilir.

  Değiştirmeye Çalışmak

  İlişkinin başında yaşadığınız yoğun aşk duygusu ile onun her özelliğini kabul etmiş olabilirsiniz. Zaman içinde değişmesini istediğinizde karşınızdaki insanın bir yetişkin olduğunu unutmamanız gerekir. Tarafların sürekli karşısındaki insandan değişmesini beklemesi ayrılık ile sonuçlanan olaylara neden olabilir.

  Aşkın ve Saygının Tükenmesi

  İlişkide aşılamayacak en büyük sorunlardan biri aradaki aşkın ve sevginin tükenmesidir. Karşınızdaki kişiye aşkınız bittiyse ve artık heyecan duymuyorsanız ilişkide en küçük sorunlar aşılamaz hale gelecektir. Saygı bir ilişkide olması gereken en önemli kavramlardan biridir. Size ya da sevdiklerinize saygı duymayan biri ile uzun süre devam edemeyeceksinizdir. Önemli bir konu olan saygısızlık başladığını hissettiğinizde kısa süre içinde onu uyarmanız gerekir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!