Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İlişkinizi bitirmek istemiyorsanız bunları yapmayın!

iliskinizi_bitirmek_istemiyorsaniz.jpg
İlişkilerin temeli olan saygıyı kaybetmemek için bilmeniz gerekenler var. İlişkinizi bitirmek istemiyorsanız bunları yapmayın. Sağlıklı bir...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  İlişkilerin temel taşları vardır. Bunlardan biri de saygıdır. Tartışma anında sinirle söylenen cümleler karşınızdaki kişinin aklında yıllarca yer edinebilir. İlişkiler için ölümcül bir zehir özelliği taşıyan o cümleleri kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Uzak durmanız gereken duyguları sıraladık.

  İntikam

  Sevgilinizin ya da eşinizin size karşı yapmaması gereken bir davranışta bulunduysa bunun onunla açık ve net bir şekilde konuşmalısınız. "Bende ona aynısını yapmalıyım" düşüncesi ilişkinizi tehlikeli bir çıkmaza sürükleyebilir.

  Öfke

  Sinirlenmiş olsanız da öfkenizi kontrol altında tutmalısınız. Öfke anında yapılan davranışlar sonrasında sizde pişmanlık oluştursa da karşınızdaki kişiyi derinden incitmiş olabilirsiniz.

  Suçlama

  Yapılan hatalarda ya da tartışmalarda onu suçlu görüyor olabilirsiniz ancak davranışlarınız her zaman mantık çerçevesinde olmalıdır.

  Yarışmak

  Sevgiliniz ya da eşiniz sizin rakibiniz, ilişkinizde yapılan bir maç değildir. Devamlı galip olma, haklı çıkan taraf olmaya çalışmak ilişkinizin de yorulmasına neden olacaktır.

  Etiketlemek

  Sevgilinizin tüm davranışlarında ona etiket yapıştırmayın. Onu olumsuz cümleler ile tanımlamamalısınız. "sen böyle birisin" gibi cümleler kurmayın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!