Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İlk defa saç boyatacakların bilmesi gerekenler

ilk_defa_sac_boyatcaklarin_bilmesi_gerekenler.jpg
Saçlarını ilk kez boyatacakların dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır. İlk defa saç boyatacakların bilmesi gerekenler nelerdir? Saçın...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Saç boyatma işleminde dikkat etmeniz gereken konu başlıkları vardır. İlk olarak kuaförde saç boyatacaksanız kullandığı ürünlerin kaliteli olduğundan ve iyi boya yapabildiğinden emin olmalısınız. Evde saç boyama işlemi yapmayı düşünüyorsanız saçınızın nasıl tepki verdiğini görebilmek için küçük bir alanda deneme yapabilirsiniz.

  Saçınızın tamamını boyamadan önce bölgesel boyama işlemlerini tercih edebilirsiniz. Ombre ve gölgeli modellerden sonra saçın rengini değiştirmek sizin için daha kolay olabilir.

  Ten renginize uygun bir renk seçtiğinizden emin olmalısınız. Doğal olmayan bir görüntü sizi bir süre sonra rahatsız edebilir.

  Saçlarınızı boyamadan 2 hafta önce doğal bakım yağları ve maskeler ile saçınızda oluşabilecek kimyasal madde hasarının önüne geçebilirsiniz.

  Saçlarınızı evde boyamak istiyorsanız, boyanın saçta kalma süresine dikkat etmeniz gerekir.

  Saçlarınızı boyattıktan sonra saçınıza nemlendirici bakımları uygulamaya devam edin.

  Rengi sabitlemek için renk koruyucu özelliğe sahip şampuanları tercih edebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!