Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Yapmanın Kolay Yolu

isi_olmadan_dalgali_sac_nasil_yapilir.jpg
Saçlarınızda doğal ve sahil dalgaları yapmanın çok basit bir yöntemi var. Isı kullanmadan dalgalı saç yapmanın kolay yolu nedir? Maşa ve...
Yazar Puanı:
5/5,
  1. Editor
    Saçlarınıza yüksek ısı ile şekil verdiğinizde saçların kırılması kaçınılmazdır. Kırılan saç canlılığını yitirir ve matlaşır. Isı kullanmadan ve saçlarınıza zarar vermeden de dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. İşte sizin için ısı ve maşa kullanmadan saç şekillendirmenin yolu.

isi_kullanmadan_sac_yapimi_1.jpg

1. Adım

Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutun ancak hafif nemli kalması saçın şekil tutmasını sağlayacaktır.

sac_sekillendirme_2.jpg

2. Adım

Saç bandınızı alın.

isi_kullanmadan_dalgali_sac_yapimi_3.jpg

3. Adım

Saçlarınızın etrafına saç bandını geçirin.

isisiz_sac_yapimi_4.jpg

4. Adım

Saçlarınızı kulak çizgisinden itibaren bandın etrafına sarmaya başlayın.

dalgali_sac_nasil_yapilir_5.jpg

5. Adım

Saçlarınızı düzenli bir şekilde sarmaya özen gösterin. Bu dalgalarınızın daha iyi durmasını sağlayacaktır.

isi_kullanmadan_dalgali_sac_nasil_yapilir_6.jpg

6. Adım

Saçlarınızı sararken hızlı hareket etmeyin. Saçın şeklinin bozulmasına ve kabarmasına neden olabilir.

adim_adim_sac_sekillendirme_7.jpg

7. Adım

Saçlarınızı tamamen sardığınızdan emin olun. Kalan parça olup olmadığını aynadan kontrol edebilirsiniz.

8. Adım

Sprey sıkarak saçın daha iyi bir şekilde sabitlenmesini sağlayabilirsiniz.

kolay_dalgali_sac_yapma_9.jpg

dalgali_sac_9.jpg

9. Adım

Saçlarınız tamamen kuruyana kadar bu şekilde bekleyin. Akşamdan sabaha kadar bu şekilde kaldığında saçınızı sabitlemiş olursunuz.

fonsuz_masasiz_isisiz_dalgali_Sac_yapimi_final.jpg

dalgali_sac_yapma_final.jpg

Son Adım

Saçlarınızı açtıktan sonra eliniz ile düzeltmeler yapabilirsiniz. Saç spreyi kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz spreyin saçı sertleştirmemesine özen göstermelisiniz.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.