Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Islak Saça Uygulanması Gereken Bakımlar

islak_sac_bakimi.jpg
Banyo sonrası saçlarınızın en hassas olduğu zamandır. Islak saça uygulamanız gereken bakımlar nelerdir? Saçlarınızın yıpranmaması ve kırılmaması...
Yazar Puanı:
4/5,
  1. Editor
    Saç bakımlarından en iyi faydayı alabilmek için hangi ürünün ne zaman kullanılması gerektiğini öğrenmeniz gerekir. Banyodan sonra temizlenmiş ve saç kremi uygulanmış saçlarınıza nasıl bakımlar yapmalısınız?

Banyo Sonrası Saç Bakımı Sırları

Fazla suyu havlu ile alın ancak saçlarınızı ovalamayın. Islak saç daha çabuk kırılacaktır.

Saçlarınızı kurutabilmek için pamuklu bezlerde kullanabilirsiniz. Bu duştan sonra hassas hale gelen saçların çizilmesini de engelleyecektir.

Geniş açılı bir tarak ile saçlarınızı açın. Çabuk açılmayan saçlarınız için saç spreyini sadece uç kısımlara uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızı yavaş yavaş düşük ısıda kurutun. Yaz aylarında ise kurutma makinası kullanmayın.

Saç tipinize uygun bir serum seçin ve saç uçlarınızın kurumaması için düzenli olarak uygulayın.

Duş sonrasında kuruyan saçlarınızın uçlarına özel bakım yağları uygulayabilirsiniz. Bu temiz saçın çabuk kabarmasını da engelleyecektir.

Saçlarınız tamamen kurumadan önce şekillendirmeyin.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. pembekelebekler
    Erkek arkadaşım sürekli sarışınlardan bahsettiği için için saçlarımı sürekli açtırdım saçımda çok yıpranmalar vardı platin bakımsız ve şekil almıyordu internetten bulduğum keratin bakımını almıştım.
    Saf keratin serumu nemli saçıma masaj yaparak uyguluyordum 6. seanstan sonra saçlarım bebek saçına dönmeye başladı
    Başka ürünlerde kullanmıştım ama bu kadar etki edeni hiç görmemiştimm
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.