Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Notu Gizle

Kağıtta Balık Nasıl Yapılır?

kağıtta-balik.jpg
Etiketler:
  1. BenNese
    Hazır balık sezonu iken kağıtta balık iyi gider diye düşündük hanımlar! :) Haydi bakalım tarifimize geçelim.

Kağıtta Balık Tarifi (6 Kişilik) İçin Malzemeler:
    • 3 çorba kaşığı margarin

• 1 kg mercan, levrek veya sinarit

• 1 büyük boy soğan

• 3 orta boy patates

• 6 orta boy yeşil sivri biber

• 3 orta boy domates

• 6 diş sarımsak

• ½ demet maydanoz

• Yağlı kağıt veya alüminyum folyo
    Hazırlanışı

Balıkları yıkayıp ayıklayın. Soğan, patates, biber ve domatesleri yarım santim kalınlığında halka şeklinde doğrayın.

Yağlı kağıdı, bir balığı saracak biçimde kestikten sonra, bir sıra domates ve patates dizin. Aralarına sarımsak, soğan, yeşil biber ve maydanozu serpiştirin.

Balığı yerleştirdikten sonra üstüne domates ve patates koyun. Margarinden bir parça koyup kağıdı kapatın. Her balık için aynı işlemi yapın. Önceden 180 derecede ısıtılmış fırında 40 dakika pişirip, sıcak olarak servis yapın.

Afiyet olsun! Yorumlarınızı bekliyoruz.. :)

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. praying angel
    ben bunun aynısını domatessiz sarmadan yapıyorum o da çok güzel oluyor böyle de denemek lazım
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.