Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kahkül Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

kahkul_sac_bakimi_nasil_yapilir (1).jpg
Saçlarınızda kahkül kullanmayı seviyorsanız doğru kahkül bakımını nasıl yapılmalıdır? sorusunun cevabını öğrenmeniz gerekir. İşte kahkül...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Saçlarınızda kahkül kullanmayı seviyorsanız doğru kahkül bakımını nasıl yapılmalıdır? sorusunun cevabını öğrenmeniz gerekir. İşte kahkül modellerin bakım sırları.

  kahkul_sac_bakimi_nasil_yapilir (3).jpg

  Kahkül saçlar güzel ve çekici bir görünüm verir ancak bakımları zordur. Duştan çıktıktan sonra şekillendirme ya da gün içinde şeklinin bozulmasını engellemek için kahkül bakım ve şekillendirme önerileri hazırladık.

  Kahkül Saç Bakımının Püf Noktaları

  Ne Zaman Kestirilmeli?

  Kahküller kısa saçlardır ve çabuk uzar. Saçınızın uzama hızına bağlı olarak ayda bir defa kesilmesi gerekir. Böylece istediğiniz kahküllü görünümü korumuş olursunuz. Ortalama 2'cm kestirmek yeterli olacaktır.

  Kahlüller Çabuk Yağlanır

  Kahkül kesilmiş olan saçın ön kısmı çabuk yağlanır. Saçın tamamını yıkamak için vakit bulamadığınız zamanlarda kahkül kısmını yıkayabilirsiniz. Saçın her gün yıkanmasını alışkanlık haline getirmemeye özen gösterin. Kuru şampuanlarda kahküllerin daha temiz görünmesinde yardımcı olabilir.

  kahkul_sac_bakimi_nasil_yapilir (2).jpg

  Doğru Şekillendirme

  Kahkülü banyodan çıktıktan sonra hemen şekillendirmeniz kabarmasını engeller ve yanlış şekil almasının önüne geçebilirsiniz. Kurutma makinası ile şekil verdikten sonra soğuk hava ile şeklin sabitlenmesini sağlayabilirsiniz. Devamlı olarak düzleştirici ile şekil vermenin saçı yıpratacağını unutmayın.

  Saç Spreyi Kullanın

  İnce telli saçlar uzun saatler istediğiniz gibi kalmayabilir. Kahkül diplerinize biraz saç spreyi kullanabilirsiniz. Saç spreyi yağlı görünümün önüne geçmenize yardımcı olabilir.

  Önce Makyaj Yapın

  Özellikle uzun kahkül kullanan kadınlar makyaj yaparken zorlanabilir. İlk olarak makyajınızı tamamlayın sonrasında kahküllerinizi şekillendirin. Böylece kahküllerin yağlanmasını da engellemiş olabilirsiniz.

  Saç Kremi Kullanmayın

  Saç kremi saçın çabuk yağlanmasına neden olabilir. Kahkül kesilmiş saçlara saç kremi uygulamamanız gerekir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!