Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kahvenin Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

kahvenin_bilinmeyen_faydalari.jpg
İsterseniz bu yazıyı kahvenizi yudumlarken okuyabilirsiniz. Kahvenin bilinmeyen faydaları nelerdir? Fazla tüketmenin zararlı olduğunu bildiğimiz...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Beethoven ve Voltaire gibi isimlerin eserlerini ortaya çıkarmadan önce bol bol kahve içtiğini ve uzun yıllar yaşadıklarını biliyor muydunuz? Yeteri kadar tüketildiğinde aslında sağlığınızı olumsuz yönde etkilemez. İşte kahve sevenlerin yüzünü güldürecek kahvenin faydaları.

  Şekerli Kahve

  Kahvenin beyni uyandırdığını biliyoruz ancak içerisine biraz şeker eklediğinizde etkisi artar. İçerisindeki glikoz ile kendinizi kısa süre içerisinde daha enerjik hissedebilirsiniz. Aç karnına içtiğinizde ise tam tersi bir etki oluşur.

  Daha Güçlü Bağışıklık Sistemi

  Kahvenin içerisindeki maddeler kalp ve karaciğere faydalıdır. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar. Daha az hastalanmanızı ve daha çabuk iyileşmenizi sağlar. Taze öğütülmüş kahveleri tercih edebilirsiniz.

  Baş Ağrısını Yok Eder

  Doğal kahvede bulunan kafein baş ağrısı ve migreni tedavi edebilir. Ağrı kesici ilaçların içeriğinin ortalama % 40'lık bir kesimi kafein içerir.

  Daha Zayıf Bir Vücut

  Kahve içerisindeki etken maddeler ile leptin hormonunun dengelenmesini sağlar. Kilo kontrolü sağlamak isteyenlerin günde 2 bardak kahve içmesi tatlı krizlerinin ve fazla yeme isteğinin önüne geçebilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. pekcanata0618
  Bir makalede okumuştum spordan önce içilen sade kahvenin de yağ yakımını güclendirdiğini ve motivasyonu arttırdığını öğrendiğimden beri öyle yapıyorum inşallah doğru bir tespittir.