Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kalorifer Peteği Temizleme

petek_temizligi.png
Kalorifer petekleri zaman içinde tozlanabilir. Alerjik rahatsızlık oluşmaması için kalorifer peteği temizleme nasıl yapılmalıdır? Evi ısıtmak için...
Yazar Puanı:
3.25/5,
Kullanıcı Puanı:
1/5,
 1. Editor
  Soğuk kış ayları gelmeye başladı. Evinizi kışa hazırlamak için bilmeniz gereken önemli birkaç nokta var. Isınmada kullanılan ve temizlenmediğinde hastalıklara davetiye çıkan kalorifer temizliği nasıl olmalıdır?

  İlk olarak yıllık derinlemesine olan temizliklerin usta kişiler tarafından yapılması gerekir. Aylarca kullanılmayan peteklerde toz birikeceği için yaz sonunda mutlaka usta kişilere temizletmeniz gerekir.

  Bunun dışında evde kendinizde çok derin olmadan toz alma yapabilirsiniz. Buhar makinaları petekleri temizlemede size yardımcı olabilir. Yukarıdan aşağıya doğru buhar verdiğinizde tüm tozları yok etmiş olursunuz. Kalorifer daha iyi çalışacağı için doğalgaz faturalarınızda düşecektir.

  Peteklerinizin tesisatında sızıntı olup olmadığını düzenli kontrol ettirmek daha iyi ısınmanızı sağlar. Haftalık olarak peteklerin yüzeyindeki tozları deterjanlı su ile temizlemek astım hastaları ve küçük çocuklar için gerekli bir işlemdir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!