Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Karşınızdakinin Psikopat Olduğunu Anlama

piskopatlik_belirtileri_kisilik_analizi.jpg
Çevrenizde bulunan insanları ne kadar iyi tanıyorsunuz? Hayatınızda bir psikopat olabilir. Karşınızdakinin psikopat olduğunu anlam yöntemleri...
Yazar Puanı:
3.5/5,
Kullanıcı Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Çevrenizde bulunan insanları ne kadar iyi tanıyorsunuz? Hayatınızda bir psikopat olabilir. Karşınızdakinin psikopat olduğunu anlam yöntemleri nelerdir? Cümlelerini ve davranışlarını incelemek size yardımcı olabilir.

  Karşınızdakinin Psikopat Olduğunu Anlama

  Psikologların verdiği bilgilere göre, dünya nüfusunun % 1 ile % 4'ü psikopattır. Bir insandaki psikopat eğilimler gizlenebilir ve keşfetmek zor olabilir. Bir insanın psikopat olduğunun en beligin işaretlerini araştırdık.

  duygulari_yoktur.jpg

  Duyguları Yoktur


  Psikopat birinin yüzünde duygularını göremezsiniz. Karşısındaki insanın duygularını taklit eder. Üzgün birine sarılabilir ancak yüzünde üzgün ifadeyi göremezsiniz. Karşısındaki insanın duygularını anlayamazlar.

  az_uyurlar.jpg

  Az Uyurlar

  Bazı çalışmalar psikopatların çoğunun normal insanlardan daha az uyuduğunu göstermektedir. Genellikle gece 4 ila 6 saat uyurlar. Bunun nedeni, psikopatların sürekli heyecanlı olmasıdır. Bu yüzden sakinleşip uyumaları zorlaşır.

  baskalarini_suclu_hissettirirler.jpg

  Başkalarını Suçlu Hissettirler

  Psikopatlar asla kendi hatalarını kabul etmez. Tartıştığınızda kendinizi suçlu hissetmenizi sağlar. Sizi üzen ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan herşeyden zevk alır.

  karizmatik_olabilirler.jpg

  Karizmatik Olabilirler

  Psikopatlar çoğu zaman dikkat çekmekten hoşlanırlar. Davranışları buna yöneliktir. İnsanlara övgüler yağdırırlar ve onların güvenini kazanırlar. Kolay manipüle edebilirler.

  narsist_olabilirler.jpg

  Narsist Olabilirler


  İyi görünmek ve insanların ilgisini üzerinde toplamak onlar için önemlidir. Kendilerini diğer insanlardan üstün görebilirler.

  Yalan Söylerler

  Psikopatlar başkalarını manipüle etmek ve ihtiyaç duyduklarını elde etmek için yalan söyleyebilir. Her durumda bir mazereti vardır. Sık sık başkalarını suçlarlar ve asla kendileri olmazlar.

  sorumsuzca_davranirlar.jpg

  Sorumsuzca Davranırlar

  Psikopatlar davranışlarının kötü olduğunu düşünmez. Her zaman eylemlerinin ve sonuçlarının sorumluluğunu inkar eder. Yaptıklarını kabullenmek istemezler.

  kurallari_cigner.jpg

  Kuralları Çiğner

  Psikopatlar kurallara uymak zorunda hissetmezler. Karşısındaki insanlara değer vermediği için onların hakkını gözetmez. Sadece kendisini düşünür. İnsanların mağdur olmasını önemsemezler.

  Kıskanç Arkadaş Davranışları Nelerdir? Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!