Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kilo vermek için akupressure kullanın

akupressure_zayiflama_kilo_verme.jpg
Zayıflamak için spor ve egzersizlerin yanı sıra günümüzde kullanılan alternatif tıp teknikleri de var. Kilo vermek için akupressure kullanın....
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
3.66667/5,
 1. Editor
  Akupressure vücudumuzun etrafında dolanan yaşam enerjisi kavramına dayanan geleneksel bir Çin tıbbı tekniğidir. Bu teknik, vücuttaki bazı büyük organlarla bağlantılı olan birkaç basınç noktasında çalışır. Bu noktalara doğru bir şekilde baskı uygulayarak, çok çeşitli koşulları ve sağlık sorunlarını tedavi edebilirsiniz. Bu yöntem zayıflama konusunda da size destek olabilir.

  akupressure_kulak_noktasi.jpg

  Kulak Noktası

  En önemli iştah kontrol noktalarından biridir. Bulmak için başparmağınızı, kulağınıza yakın olan üçgen şeklindeki kapağın önüne koyun. Şimdi çenenizi açın ve kapatın ve maksimum hareketin olduğu bir noktayı bulun. Bu noktaya günde 2 defa 1 ila 3 dakika basın. Akupresür'e göre, kulaklar, vücudun enerji yayma noktalarından biridir. Bu noktaları teşvik etmek kilo verme hedeflerinize ulaşmanın en etkili yollarından biridir.

  akupressure_ust_dudak.jpg

  Üst Dudak

  Bu nokta merkezdeki üst dudağın burnu arasında bulunur. Sadece günde iki kere veya günde 1 ila 5 dakika sürecinde basınç uygulayın. Açlık krizlerinde ve stresle başa çıkma konusunda size yardımcı olabilir.

  akupressure.jpg

  Diz Noktası

  Bu noktya uygulanacak basınç sindirimin düzenlenmesine yardımcı olur. Menstrüel rahatsızlığı ve krampları gidermeye yardımcı olur. Diz kapağının 5 cm altında ve bacağın dışına doğru biraz merkezden uzakta bulunur. Midenizin işlevine yardımcı olmak için her gün 2 dakika boyunca işaret parmağınızı kullanarak bu noktaya baskı yapın. Bastığınızda hafif bir ağrı veya rahatsızlık hissedebilirsiniz.

  akupressure_kilo_verme.jpg

  Dirsek Noktası

  Bu akupressure noktasını bulmak için, başparmak genişliğinin dirsek ekleminden dirseğinizin iç kırıntısına olan uzaklığını hareket ettirin. Her gün 1 dakika boyunca baş parmağınızla bastırın. Bu noktayı uyarmak vücuttan fazla vücut ısısını ve nemi ortadan kaldırmaya yardımcı olur, böylelikle bağırsak hareketlerinin daha hızlı çalışmasını sağlar.

  akupressure_zayiflama_noktalari.jpg

  Ayak Bileği Noktası

  Bu nokta ayak bileğinizin 5 cm üstünde, bacağınızın içinde bulunur. Başparmağınızla her gün 1 dakika boyunca uygulayın ve basıncı yavaşça bırakın.

  Makaleyi Paylaş

  Zen71 bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!