Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kırışık önleyici kremlere ne zaman başlanmalıdır?

kirisik_onleyici_krem.jpg
Zamanın etkisi ile ilk olarak göz çevresi ve ağız kenarlarında başlayan kırışıklar için kremlere kaç yaşında başlamak gerekir. Sizin için kırışık...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Cildin zaman içerisinde kolojen üretiminin azalmasına bağlı olarak esnekliğini kaybetmesi ile ince çizgiler oluşur. Kırışık oluşumu başladığında alabileceğiniz önlemler vardır. Kozmetik içerikli kremler ve doğal bakımlar ile bu sorunun önüne seçebilirsiniz.

  Kırışık önleyici kremler için ideal yaş 25 yaş ve üzerinde başlanmasıdır. Amaç ince çizgilerin derinleşmesini engellemektir. 25 yaşın altında olan kişilerin ise mutlaka nemlendirici krem kullanması önerilir. 18 yaş itibari ile mutlaka cilt bakımlarının düzenli olarak uygulanması gerekir. Kırışık kremleri için ideal yaş 25 olarak görülse de cilt tipinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

  Gün içerisinde bol su tüketmek ve güneş kremi kullanmak kırışık oluşumunu engellemenin en etkili yolu olacaktır. Antioksidan bakımından zengin besinler ile beslenmek, cildin kendini yenilemesini ve kolojen üretiminin desteklenmesini sağlar. İçerisinde tüm vitamin gruplarını barındıran özel meyve ve sebze salataları tüketebilirsiniz.

  Kırışık önlemek için kullanacağınız kremlerin doğal içerikli paraben ve sülfat içermemesine dikkat etmelisiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!