Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kırmızı Lekeleri Geçirmek İçin Doğal Yöntemler

yuzdeki_kirmizi_noktalar_lekeler_nasil_gecer_dogal_yontemleri.jpg
Ten yüzeyinde oluşan minik kırmızı noktalar özellikler, dekolte bölgesi, göğüsler, boyunda görülür. Cildin yaşlanmasına bağlı olarak oluşabildiği...
Yazar Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Ten yüzeyinde oluşan minik kırmızı noktalar özellikler, dekolte bölgesi, göğüsler, boyunda görülür. Cildin yaşlanmasına bağlı olarak oluşabildiği gibi, cilt yapısıyla alakalı da oluşabilir. Hassas ciltlerde daha sık görülen kırmızı noktalar, beyaz tenlerde daha gözle görülürdür. Esmer tenlerde zaten olsa da belli olmaz.

  Ciltteki kırmızı noktaları geçirmek için doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Kılcallar şiştiği zaman ya da güneşin zararlı ışınlarından dolayı oluşabilir.

  Kırmızı Lekeleri Geçirmek İçin

  Kapatıcılar uygulamak, geçici yöntemler arasındadır. Özellikle görünen bölgelerde olması kişiyi rahatsız edebilmektedir. Cerrahi yöntemlerle geçirilebilen, büyüklüklerine göre ameliyat ile alınan kırmızı lekeler, çıkarıldıktan sonra cildin yeniden örtülmesi ile tamamlanır.

  Lazerle tedavi yöntemiyle de kırmızı leke ve noktalar tedavi edilmektedir. Ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Diğer bir tedavi yöntemi ise balmumudur. Dondurulmuş balmumu terapisi ile ciltteki kırmızı noktaların tedavisi sağlanır. Ancak bu yöntemler maliyet açısından yüksek olduğu için çok fazla tercih edilmemektedir.

  [​IMG]

  Doğal Yöntemlerle Kırmızı Noktaları Geçirmek

  Kırmızı nokta tedavisi için doğal yöntemler uygulanmaktadır. Pratik, ekonomik ve hızlı etki sağlayan formüller şu şekildedir;

  • Hint Yağı
  Kulak pomadını Hint yağına batırın ve kırmızı lekenin üzerine yerleştirin. Ardından cerrahi bant yapıştırarak pamuklu çubuğu orada sabitleyin. Haftada bir kez bu işlemi yapabilirsiniz. Her uygulamada yeni pamuk ve bant kullanınız.

  • Sarımsak
  Kırmızı noktalar ve siğil geçirmede etkili olan sarımsak, tendeki kırmızılıkların geçirilmesinde de etkilidir. Hint yağı uygulamasında olduğu gibi pamuklu çubuk yöntemi kullanılarak, bant ile sabitlenir. Günde iki defa uygulanır ve sabah- akşam olacak şekilde pamuk yenilenir. Her uygulamadan önce ılık su ile temizlenir ve yeni sarımsak yağlı pamuk kapatılır.

  • Elma
  Yeşil elma suyunu, aynı yöntem ile 3 hafta süresince uygulayın.

  Yüzdeki Leke Ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Tıklayın !

  Diş Fırçası ile Cilt Lekelerinden Kurtulun Tıklayın !

  Cilt Lekelerinin Hemen Yok Eden Maske için Tıklayın !

  Cilt Lekelerini Temizleyen Pancar Maskesi Tarifi

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!