Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kız Bebek Belirtileri Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?

kiz_bebek_belirtileri_nelerdir_nasil_anlasilir.jpg
Hamile kaldığını öğrendiğinde anne adaylarının aklında oluşan sorulardan biri de bebeğin cinsiyetinin ne olacağıdır. Kız bebek belirtileri...
Yazar Puanı:
4.25/5,
 1. Editor
  Gebelik dönemindeki annelerin ve ailelerin en çok merak ettiği konulardan biri de çocuklarının cinsiyetidir. Kız bebek isteyen ve bebeğinin cinsiyeti hakkında tahminde bulunmak isteyen anne adayları için en belirgin kız bebek belirtilerinin neler olduğunu araştırdık. Bu yazıdaki bazı maddeler bilimsel kökenli olmasa da halk arasında yüzyıllardır uygulanan yöntemlerdir. İşte bebeğin cinsiyetini belirleme yöntemleri. Erkek Bebek Belirtileri İçin Tıklayın !

  Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

  Anne Adayının Nabız Atışı

  Anne adayının nabız atışlarının 140'ın üzerinde olması bebeğin kız olacağının işareti olabilir.

  kiz_bebek_belirtisi.jpg

  Sabah Bulantısı

  Kız bebeklerde anne adayları farklı hormonlar salgılar. Bu salgılanan hormonlar sabah bulantılarının daha yoğun yaşanmasına neden olabilir.

  Göğüs Boyutu

  Bebek bekleyen annelerin göğüslerinde büyüme oluşur. Sol göğsünüzün daha büyük olması kız bebek annesi olacağınızın işareti olabilir.

  Cilt Lekeleri

  Değişen hormonel denge ile anne adayının yüzünde sivilce ve leke gibi sorunlar oluşması kız bebeğim müjdecisi olabilir.

  Saçlarda Matlık

  Halk arasındaki inanışa göre kız çocuk annesinden güzelliğini alır. Bunun nedeni ise anne adaylarının cilt lekeleri gibi saçlarında da matlık oluşmasıdır. Tırnakların çabuk kırılması da buna örnek olarak verilebilir.

  kiz_bebek_belirtileri.jpg

  Kilo Alımı

  Hamilelikte kiloda artış olması normal bir durumdur. Aldığınız kilolar özellikle basen bölgesindeyse bu da kız bebeğe işaret ediyor olabilir.

  İdrar Rengi

  Gebelikte idrar renginizde değişiklik olabilir. İdrarınız koyu ve mat bir haldeyse kız bebek geliyor olabilir.

  Karnın Büyüme Şekli

  Karnınız büyümeye başladıktan sonra yuvarlak ve geniş bir görüntü oluşuyorsa bu da kız bebek habercisi olabilir.

  eksi_gidalar_kiz_bebek_belirtisi.jpg

  Ekşi Gıdalar Tüketme İsteği

  En bilinen gebelikte cinsiyet tahmin etme yöntemleri arasında yer alır. Hamileliğiniz boyunca ekşi gıdalar tüketmek istemeniz kızınız olacağını gösterebilir.

  Uyku Pozisyonu

  Anne adayları özellikle gebeliğin son döneminde büyük uyku problemleri yaşar. Büyüyen karın ve artan vücut ağırlığı düz bir şekilde uyumanızı engeller. Anne adayları sağ tarafa doğru uyumak istiyorsa bu bebeğin cinsiyetinin kız olabileceğinin işaretidir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!