Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

dogru_klima_temizligi.jpg
Yaz aylarında evlerde en sık kullanılan elektronik aletlerden biri de klimadır. Doğru klima temizliği nasıl yapılır? Lejyoner hastalığı nedir?...
Etiketler:
Yazar Puanı:
3/5,
 1. Editor
  Klimalar serinlemenize yardımcı olur ancak temizliğine dikkat edilmesi önemlidir. İçerisindeki hava değişimi ve yüksek nem oranı bazı bakteri ve mantar türlerinin çabuk artmasına neden olabilir. Klima kaynaklı hastalıklara lejyoner hastalığı denir. Klimaların bakımının yapılmaması sağlık açısından astım yada alerjik durumlara neden olabilir. Isı ayarının düzenlenmediği klimalar ise grip yada soğuk çarpması sorunlarına neden olacaktır.
  klima_nasil_temizlenir.jpg
  Klimaların bakımının yapılmaması diğer bir sonucu ise elektronik alet olan klimanın daha çabuk bozulmasıdır. Faturalarınızın daha yüksek gelmesi de buna eklenebilir.

  Klimaların temizliğinde dış yüzeyleri kendiniz rahatlıkla temizleyebilirsiniz. İç kısımların temizliğini ürünü bozmamak ve sigorta belgesini geçersiz hale getirmemek için kendiniz açmayın. Klimanızı aldığınız yetkili servisi arayarak klima temizliği konusunda yardım alabilirsiniz. Bu ürünün daha uzun ömürlü kullanımına yardımcı olur.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Cikolataaaamm
  dalga mı geçiyorsunuz !!!!
  1. Elif
   Neden dalga geçsinler:)