Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kolay Tranş Nasıl Yapılır ?

yilbasi-hindisi-tarifi1.jpg
Yılbaşı sofrasının vazgeçilmez klasikleri hindi, kaz veya ördektir. Aslında tranş etmek, yani hindi, kazı veya ördeği parçalara ayırmak sanıldığı...
Yazar Puanı:
4.75/5,
  1. Lisabella
    yilbasi-hindisi-tarifi1.jpg

Yılbaşı sofrasının vazgeçilmez klasikleri hindi,kaz veya ördektir. Aslında tranş etmek, yani hindi,kazı veya ördeği parçalara ayırmak sanıldığı kadar zor olmasa da çoğu kişi bundan kaçınır. Adım adım anlatacağımız yöntemle tranş etmenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Öneri: Özel hindi,kaz veya ördek makası kullanarak parçalama işlemini çok güç harcamadan da rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca makas elinizden bıçak gibi kolayca kaymaz.

image_classic.jpg

1. Adım

İlk adımda butları ayırın.

image_classic (1).jpg
    2. Adım
    Ördek/kaz makası ile kemiklerinden ayırın.

image_classic (2).jpg
    3. Adım
    Şimdi kanatlarını kesip ayırın. Burada da eklemlerini makasla ayırın.

image_classic (3).jpg
    4. Adım
    Şimdi göğüs kafesini kesin. Göğüs filetolarını çıkarın. Bunun için göğüs bölümünden doğru ilerleyip göğse doğru paralel olarak ilerleyin. Servis için göğüs parçalarını ince dilimler halinde eğik şekilde kesin.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.