Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Makyaj fırçalarını uzun süre kullanabilmek için bilmeniz gerekenler

makyaj_fircalari.jpg
Kaliteli bir makyaj fırçası makyajınızın daha kolay yapılmasını ve pürüzsüz bir geçiş oluşmasını sağlar. Pahalı ürünler olan makyaj fırçalarını...
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
1/5,
 1. Editor
  Makyaj fırçaları fiyat aralığına göre yapısı ve kalitesi değişen ürünlerdir. Kıl yapısına göre bakımları yapılması uzun süreli kullanımın ilk şartı olacaktır. Gerçek kıldan yapılmış makyaj fırçalarını yıkarken kimyasal olmayan doğal temizleyicileri tercih etmeniz gerekir. Sentetik makyaj fırçalarında bozulmalar daha az olur ancak gerçek fırçaların kaliteli etkisini alamazsınız.

  Fırçaların Saklanması

  Kırılmaları ve yapısını bozulmasını engellemek için makyaj çantanızda taşımanız uygun olmayacaktır. Seyahat gibi durumlarda ise özel fırça çantası aalmanız gerekir. Yapısı bozulan fırçaların kullanım kalitesi düşecektir.

  Fırçaların Yıkanması

  Fırçaları yüz yıkama jeli ile yıkadığınızda makyaj kalıntılarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. İçinde ürün birikmemiş olan fırçalar daha kullanışlı bir hale gelir. Düzenli temizlenmeyen fırçalar ciltte bakteri üretimine neden olabilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!