Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Makyaj Fırçası Sivilce Yapmasın!

makyaj_fircasi_sivilce_akne.jpg
Her gün kullandığınız makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Nemli kalan süger ve makyaj fırçaları ciltte bakteri oluşumuna zemin...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Makyaj fırçalarınızın düzenli olarak yıkanması ve sonrasında iyi kurutulması gerekir. Makyaj malzemesi kalıntılarından kurtulmak, ciltteki bakterilerin çoğalmasını engellemek için makyaj fırçalarınızı nasıl yıkamalısınız?

  Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

  Bir kase sıcak su

  Nohut büyüklüğünde yüz yıkama jeli

  İp bırakmayan bir bez

  Sıcak suyun içerisine her zaman kullandığınız yüz yıkama jelinden sıkın. Köpürtün. Fırçaları elinizde yavaş yavaş yıkayın. Çok sert hareketler fırça yüzeylerine zarar verebilir. İsterseniz 10 dakika suyun içerisinde bekletebilirsiniz. Duruladıktan sonra ise bez ile fazla suyu alın ve hızlı kurumasını sağlamak için gün ışığında bekletin.

  Makyaj fırçalarınızı makyaj yapma sıklığınıza bağlı olarak yıkamalısınız. Sivilceli cilde sahip olan kişilerin hafta birkaç defa yıkaması gerekir. Makyaj fırçalarınızı başkaları ile ortak kullanmayın. Bu cilt sorunlarına neden olabilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. aysltnn
  Bence elinizle yapın fırça nedirki....:110: