Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

makyaj-malzemeleri-ne-kadar-sure-kullanilmali-2.jpg
Kullanıcı Puanı:
4.75/5,
  1. BenNese
    Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Süre Kullanılmalı? diye merak ediyorsanız cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz!

Makyaj malzemelerini uzun süre kullanıp bir türlü atamayanlar için makyaj malzemelerinin ömürleri hakkında güzel bir yazı derledik.

makyaj-malzemeleri-ne-kadar-sure-kullanilmali-1.jpg Yazıyı okuduğunuzda sizi siz yapan o rujunuzun, pürüzsüz bir görünüş sergileyen fondöteninizin, kirpiklerinize dolgun görünüm katan maskaranızın, gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkaran göz kaleminizin de bir ömrü olduğunun farkına varacaksınız.

Gerçeklerle yüzleşmeye hazır mıyız hanımlar? :) Makyaj malzemelerinizin kullanım sürelerini öğrendiğinizde birçoğuyla veda etme vakti gelmiş olabilir.

Makyaj malzemelerine kampanya geldiğinde 2-3 tane birden alanlara da buradan seslenmek istiyoruz! Almayınnn, çünkü ömrü bittiğinde cilt sorunlarına neden olabiliyor! Peki ya hangi makyaj malzemesinin ömrü ne kadar diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.. Yok ben uzun yıllar hiç değiştirmediğim makyaj malzemelerimle mutluyum diyorsanız siz bilirsiniz! :)

Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Göz Kalemleri

Gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlayan göz kalemlerinin ömrü 12-24 ay arasında değişiyor. Ancak uzun süre kullanmadığınızda kurumaya başlayabilir duymadım demeyin!

Pudra

Makyajın önemli parçalarından biri olan pudranızın ömrü 6-36 ay arasında değişiyor. Hadi iyisiniz 3 yıla kadar kullanabiliyorsunuz.
    makyaj-malzemeleri-ne-kadar-sure-kullanilmali-2.jpg

Fondöten

Makyajın temel taşlarından biri olan fondöteninizin ömrü 6-18 arası kullanabilirsiniz. Yazın sıcak havalarda dibe çökebilir panik yapmayın, biraz karıştırın! :)

Ruj

Dudaklarınızda adeta ben burdayım etkisi yaratan rujlarınızın da ömrü 18-36 ay arası. Nereden baksanız 3 yıl!

Far

Göz kapaklarınızda renk renk kullandığınız o farlarınızın ömrü göz kalemleri gibi 12-24 ay arasında değişiyor. 2 yıldan sonra göz kapaklarınızda dağılmaya başlayabilir.

Maskara

Cılız kirpikleri bile yola getiren maskaranızın da ömrü 3-6 ay arası. Zaten 6 aydan sonra kuruduğu için istemeseniz de atmak zorundasınız! :)

Kapatıcı

Yüzdeki tüm kusurları adeta bir sihirli değnek gibi kapatan kapatıcınızın ömrü maalesef 6-12 ay arasında değişiyor. Yoksa siz hala atmadınız mı? :)

Makaleyi Paylaş

dilarabalci, pttli, mugellas ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. payem
    en fazla fırçalarımı yıkamaya üşeniyorum.
  2. Ozlem6868
    Haklisiniz cok dogru
  3. Arzuuu06
    Ayyy yapmaya en erindiğim iş
  4. seldacelikk
    Çok yararlı bir yazı olmuş gerçekten, ama ben makyaj malzemelerini tarihi geçse de atmayan biriyim. Koleksiyonumda durması beni daha mutlu ediyor :)
  5. MERVEOZCAN
    harika bilgiler :)
  6. Siyahseven_
    Makyaj fırçaları ne kadar sıklıkla yıkanmalı peki. Bu konuda fikri olan var mı
    1. dilarabalci
      Ben haftada bir kez yıkıyorum. Tavsiye ederim.
      princessbreeze ve rmkctn bunu beğendi.
    2. princessbreeze
      Fondöten ve allık fırçamı sık kullandığım için ben de haftada bir yıkıyorum. Ama aynı hassasiyeti far fircalarında gösterdiğimi söyleyemeyeceğim. Onun yerine sayısını artırmayı tercih ettim. Renklere göre tasnif ettim...
      dilarabalci bunu beğendi.
    3. dilarabalci
      Ben de far fırçalarımı arttırmıştım. Aplikatör kullanıyorum genelde.
  7. KozmetikSever
    Kullanılan malzemenin içindeki maddelerine göre değişiklik gösterir tabiki kullanılan ürüne görede değişiklik gösterir bazı ürünlerde kuruma çatlama taşlaşma vb gibi şeyler görebilirsiniz bu durumda kullanımına son verilmeli birde hiç birşey anlayamadığmız ürünler var

özellikle Güneş kremileri güneş kreminin kullanım ömrü max 12 aydır çünkü içindeki güneş koruması sağlayan maddeler 12 ay içinde özelliklerini yititirler fakat kremde bozulma kokma renk değişimi gibi hiçbir şeyle karşılaşmazsınız nemlendiri olarak kullanıma devam edilebilir ama güneş koruyucu olarak malesef kullanılamazlar.
    1. Egunes41
      Özelliğini kaybetmesinin bir zararı varmı sizce
  8. tefekkurdenizi
    Ben sadece kapatıcı kullanıyorum.Bilmiyordum alalı 4 ay oldu heralde:110:
    1. Egunes41
      Kapatıcı yerine ne kullanıyosunuz cildiniz prüzsüz gözüküyormu kullanmadan
  9. aylin2645
    süreyi uzatmanin yolu yokmudur
  10. mugellas
    Bende uzun süre kullanmıyorum her üründen sadece 1 tane alıyorum.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.