Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Makyaj Tazelemenin Püf Noktaları

makyaj_tazeleme.jpg
Sabah evden çıkmadan önce yaptığınız makyaj gün içerisinde bozulabilir ya da parlaklığını kaybedebilir. Makyaj tazelemenin püf noktaları ile sabah...
Etiketler:
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Makyaj ürünlerini cildinize uyguladığınızda bir süre sonra canlılığını kaybedebilir. Yağlı cilde sahip olan kişilerde T bölgesinde yağlanma, kuru ciltlerde kuru ve pul pul bir görüntü oluşabilir. Makyaj tazelerken istediğiniz sonucu alabilmek için bilmeniz gereken önemli birkaç nokta var. Sabah makyaj öncesi nemlendirici ve makyaj bazı uygulamayı unutmayın. Bu işlemleri atlamamaya özen gösterin. Makyajın cilde sabitleyen adımlar olduğunu unutmayın.

  Makyaj Tazelerken Dikkat Etmeniz Gerekenler


  Dağılabileceği için rujunuzu tamamen çıkarın.

  Fondöten uygulamadan önce bir mendil yardımı ile fazla allığınızı alın.

  Cildinize tekrar fondöten uygulamadan önce yağlı cilde sahipseniz fazla yağı alan mendilleri kullanın. Kuru cilde sahip olanlar hızlı emilen bir nemlendirici uygulayabilir.

  Fondöteni yüzük parmaklarınız yardımı ile cildinize uygulayın.

  Daha kısa bir zaman içerisinde makyajınızı tazelemeniz gerekiyorsa fondötenin etkisini kaybettiği alanlara stick kapatıcı uygulayabilirsiniz.

  Göz makyajınızda dağılmalar olduysa yumuşak bir peçete ile temizleyebilirsiniz. Çantanızda çubuklu pamuk varsa aynı etkiyi alabilirsiniz.

  Göz makyajınızı tazeleyin.

  Allığınızı tekrardan yüzünüze uygulayın.

  Uzun saatler kullanabilmek için makyaj sabitleyici sprey kullanabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!