Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Makyaj Temizleme Aşamaları

makyaj_temizleme_yollari.jpg
Peki makyaj temizlerken nelere dikkat edilmelidir? Makyaj nasıl ve ne ile temizlenir? Cilt yapınıza uygun ürünler seçmek, kimyasallar yerine doğal...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Makyaj vazgeçilmez ise temizlemek büyük gerekliliktir. Ömür boyu size güzellik kazandıracak cildinize gerekli özeni göstermek, kozmetik kalıntılarından arındırmak ve bakımını sağlamak için günlük olarak temizlemeniz gereklidir.

  Peki makyaj temizlerken nelere dikkat edilmelidir? Makyaj nasıl ve ne ile temizlenir? Cilt yapınıza uygun ürünler seçmek, kimyasallar yerine doğal ve bitkisel ürünler kullanmak, cildinizi beslerken erken yaşlanmaya karşı korur.

  Makyaj Temizleme Aşamaları
  Özellikle göz makyajını temizlemek için nitelikli ürün kullanımına özen gösterilmelidir. Cilt sorunları ve hastalıklarına neden olmamak için kaliteli temizleyiciler ve ürünler seçilmelidir.

  • Losyon Kullanımı
  Makyaj temizleme losyonu, cilt türünüze uygun olmalıdır. Süt, losyon veya jel seçimi yapılarak, cildinize en uygun makyaj temizleyiciler ile uygulama yapılmalıdır. Dermatolojik ürünler kullanmak, ciltte alerjen oluşturmamak ve cildinizin güzelliğini sürdürmek için önemlidir. Disket pamuk yerine klasik pamuk kullanmak, cildinizin daha naif şekilde ve detaylı olarak temizlenmesini sağlar.

  [​IMG]

  • Yıkama Jeli
  Peeling, jel, köpük ya da yıkama ürünlerini, cilt yapınıza uygun seçmelisiniz. Zira derinlemesine temizlik yapan yıkama jelleri, cildin alt tabakasındaki yağ ve sorunları hızlı şekilde yüzeye çıkardığı için uzun süreli cilt problemlerine neden olabilir. Yüz daima ılık su ile yıkanmalıdır. Sıcak ve soğuk kullanılmamalıdır. İyice durulanmalıdır.

  • Kurulama Faktörü
  Pamuklu ve yumuşak havlular kullanılmalıdır. Aşırı hassas değilse cildiniz, peştamal kumaşından üretilen yüz havlularını kullanabilirsiniz. Dokuları sayesinde cilt yüzeyindeki pütürleri giderir ve cilde peeling etkisi ile yumuşaklık kazandırır.

  Yüz Temizleme Jeli Doğal Tarifi Tıklayın !

  Misel Su Yapımı Derinlemesine Makyaj Temizleyici Tıklayın !

  Kullandığınız Makyaj Temizleme Ürünleri Tıklayın !

  Suna Dumankaya En Popüler Cilt Maskeleri Tarifleri Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. bettygirl06
  çok güzel bir makale teşekkürler