Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Makyajın Cilde Zararları Nelerdir? Makyajla Uyumanın Tehlikesi Nedir?

makyajin_zararlari.jpg
Makyaj yapmak bir sanat olarak değerlendiriliyor ve birçok kadın için de oldukça zevkli, zevkli olduğu kadar da kurtarıcı! Peki, ama makyaj cildi...
Yazar Puanı:
4.25/5,
Kullanıcı Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Makyaj yapmak bir sanat olarak değerlendiriliyor ve birçok kadın için de oldukça zevkli, zevkli olduğu kadar da kurtarıcı! Peki, ama makyaj cildi bozar mı?

  Makyajın Cilde Etkileri
  Makyajın cilde zararları ile ilgili olarak birkaç önemli nokta vurgulanmalıdır. Öncelikle kullanılan makyaj malzemelerin içeriğinde kimyasal madde bulunanlar kansere kadar varan büyük problemlere neden olabilirler. Ayrıca makyaj malzemeleri ciltte çok kaldığında cildin altına geçer, onu havasız bırakır ve sivilce, akne gibi olumsuz durumlara neden olur. Yaşlanmayı hızlandırır, cildin görünümünü bozar.

  Makyajla Uyumanın Tehlikesi
  Makyajla uyumanın zararları ile ilgili bilinçli olmak önemlidir çünkü 5-10 dakikalık bir temizlem işlemini ertelemek sonrasında ciddi cilt problemlerine yol açabilir ve bunları düzeltmek için çok uğraş verebilirsiniz. Makyajlı uyumak cildi çok uzun süre havasız bırakacaktır ve cildinizde kırışmalar, solma, siyah noktalar, sivilceler, kirpik dökülmesi vb. oluşur. Kanser ve enfeksiyon gibi daha ciddi problemler de meydana gelebilir.

  [​IMG]

  Makyaj Silerken Kirpiklerinizi Koruyun!
  Makyajımı silerken kirpiklerim neden dökülüyor? Cildinizi ve gözlerinizi makyajlı bırakmanız kadar makyajınızı silerken de zaman zaman çeşitli zararlar meydana gelebilir. Makyajla uyumak, kıvırıcı kullanmak kirpikleri daha hassas hale getirebilir. Bunun dışında silerken nazik olmak ve uygun bir göz makyaj temizleyicisi kullanmak sorunu hafifletecektir. Özellikle suya dayanıklı rimeli silmek için buna uygun bir ürün seçmek gerekir.

  Misel Su Nedir ve Nasıl Kullanılır? Makyaj Temizleme Suyu Tarifi

  Göz makyajı nasıl temizlenir?.. Tıklayın !

  Her gün makyaj yapmanın zararları Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Selmatk
  Makyajsız cilt bile gün içinde ne hale geliyor. Bir de makyaj varsa muhakkak temizlenmeli, cilt dinlendirilmeli.
  Peki, temizleme suları mı yoksa pamuğa sürüp yüze uygulanan temizleyiciler mi tercih edilmeli?
 2. berkcag
  makyajı yapmaya saatlerce üşenmeyen biz bayanlar nedense temizlemeye gelince üşeniyoruz ..yanlış yapıyoruz tabi :duduk:
   Selmatk ve Editor bunu beğendi.