Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Maskaralar Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

maskaralar.jpg
Kısa, ince ya da düz kirpikler için nasıl rimel kullanılması gerekir? Maskaralar hakkında bilinmesi gereken her şey ile toz, krem ya sıvı maskara...
Yazar Puanı:
3.5/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Kısa, ince ya da düz kirpikler için nasıl rimel kullanılması gerekir? Maskaralar hakkında bilinmesi gereken her şey ile toz, krem ya sıvı maskara nedir? Maskara fırçası nasıl olmalıdır? öğrenebilirsiniz.

  Makyajın en önemli adımı şüphesiz ki maskara kullanmaktır. Gözlerinizi daha belirgin ve dikkat çekici bir hale getirebilmek için nasıl bir rimel seçmeniz gerekir. Maskara satın almadan önce bilmeniz gerekenleri sıraladık.

  Maskara Türleri Nelerdir?


  Toz Maskara

  Kuru yapılıdır içine biraz su karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanıma hazır hale gelecektir. Kirpik bakımı yapılmasına yardımcı olur. Koyu renkli ve yoğun göz makyajlarında tercih edilir.

  Krem Maskara

  Krem maskara ince ve seyrek kirpiklere hacim sağlar ve gözlere derinlik katar. Günlük kullanımda uygulaması zor olabilir.

  Sıvı Maskara

  Yaygın olarak kullanılan maskara türüdür. Kirpik yoğunluğunu arttırma özelliği bulunur. Suya dayanıklı çeşitleri bulunur.

  Maskara Fırçası Nasıl Seçilir?

  Kalın ve Sık Fırça

  Kısa ve az kirpiklerin kullanımına uygun ürünlerdir. Birkaç defa tekrarladığınızda istediğiniz yoğunluk etkisini alabilirsiniz.

  Uzun ve İnce Fırça


  Kirpikleri uzatma etkisi vardır ancak yoğunluk sağlamaz. Kirpiklerinizde görmek istediğiniz etkiye uygun olarak başka bir fırça ile kullanılabilir.

  Şekilli Fırça

  Kısa ve uzun kıllardan oluşan özel bir şekle sahiptir. Kirpiklerinizin eşit boya getirilmesine yardımcı olacaktır.

  Kıvrık Fırça

  Düz ve kıvrılma sorunu olan kirpik tipi için uygundur. Birkaç kat uyguladığınızda kirpiklerin tüm gün kıvrık kalmasını sağlar.

  Mikro Fırça

  İnce ve kısa göz altı kirpiklerine daha kolay rimel uygulamak için özel olarak üretilmiştir. Etrafa rimel bulaşmasını engeller.

  Küre Fırça

  Rimel kullanırken tüm kirpiklerin boyanmama sorununu ortadan kaldıran bir fırçadır. Uygulama süresi diğer maskaralardan daha uzun sürebilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!