Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Meme Ucu Olmayan Anneler Bebeklerini Nasıl Emzirebilir?

gogus_ucu_olmayan_anneler_meme_ucu_emzirme.jpg
Meme ucu içeri doğru göçük olanlar meme ucu olmayanlar gögüs ucu yapısı farklı olanlar bebeklerini nasıl emzirebilir? Kadınlar doğumları esnasında...
Yazar Puanı:
5/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Meme ucu içeri doğru göçük olanlar meme ucu olmayanlar gögüs ucu yapısı farklı olanlar bebeklerini nasıl emzirebilir? Kadınlar doğumları esnasında her biri farklı şekil ve boyutlara sahip meme uçları ile doğmaktadır. Bu çeşitlilik içerisindeki durumlarda ise bazı kadınlarda göğüs uçları içe göçük olabildiği gibi, bazılarında ise geniş veya daha düz bir halde dünyaya gelmektedirler. Buna yönelik kadınların anne adayı olmasıyla birlikte göğüs uçları önemli bir durum haline gelmektedir. Bunun nedeni ise bebeğin sütü rahatlıkla emebilmesi için öncelikle göğüs ucu yapısını tamamen çekerek üst damağına yapıştırıp emmesi gerekiyor. Doğuştan olarak bir emme refleksine sahip bebekler için ise anne sütünün emilmesi oldukça değerli olmaktadır.

  [​IMG]

  Meme Ucunuzun Olup Olmadığını Test Etmek Faydalı Olacaktır

  Meme ucu hamilelik süresince değişikliklere uğrayabilir. Ama bu kapsamda annenin emzirmeye yönelik başarısı meme ucu şekli veya boyutuna göre değerlendirilmemelidir. Hangi boyutta olursa olsun, fonksiyonel bir bozukluğa sahip olmaması halinde her anne bebeğini rahatlıkla emzirebilme durumuna sahip olmaktadır. Bazı anneler bebeklerini sağlıklı ve yeterince besleyebilmek adına meme uçlarına bağlı olarak bir bilgiye sahip olamayabiliyorlar. Düz olarak görülen meme uçları, bazen bebeklerin emzirilmesi için yeterli olamayabiliyor. Bu nedenle evde kendinizin de test edebileceği üzere hamile kaldıktan hemen sonra meme ucunuzun çıkık olup olmadığını teste tabii edebilirsiniz.

  [​IMG]

  MEME UCU İÇERİ DOĞRU GÖÇÜK OLANLAR NE YAPMALI?
  • Egzersizler dahilinde meme ucunuzun daha iyi bir kapsama gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ilk egzersiz yolu “Hoffman” adını taşıyan yöntemdir. Her iki elinizin baş parmaklarıyla meme ucunuzu yan kısımlarından tutarak her iki tarafa da gerdirin. Bu işlemi yine aynı parmaklar ile üst ve alta olmak üzere meme ucunu tekrarlayabilirsiniz. Bu işlem ile meme ucunuzun dışarıya doğru çıkmasında bir işlem yapmış olacaksınız.
  • Germe egzersizi kapsamında meme ucunu baş ve işaret parmaklarınızın arasına alarak dışa doğru çekin. Günde birkaç kez tekrarlamanız şartı ile meme ucunuzu yuvarlamaya çalışın.
  • Son ihtimal olarak meme ucu çıkarıcı aparatlar kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilmek mümkündür. Bu aparatlar yardımı ile sütün memeden çıkabilmesi sağlanırken, aynı zamanda ilerleyen kısa zaman içerisinde meme uçları dışarı doğru çıkık bir hale gelmektedir.
  Göğüs ucu olmayan anneler bebeklerinizi nasıl emdirdiniz? Tıklayın

  Meme ucu olmayanlar Tıklayın !

  Çökük meme ucu Sorunu olanlar ! Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.