Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Mide Ağrılarını Hemen Geçiren Gıdalar

mide_agrisi_rahatsizliklari.jpg
Mide ve sindirim sistemi rahatlığı yaşayanların nasıl besinler tüketmesi gerektiğini sıraladık. Mide ağrılarını hemen geçiren gıdalar nelerdir?...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Mide rahatsızlıkları farklı nedenler ile ortaya çıkabilir ancak beslenme son derece önemli bir etkendir. Sağlıklı ve midenizi yormayacak besinleri tüketmek günlük hayatınızı kolaylaştırır ve kilo kontrolü sağlamanıza yardımcı olur.

  Mide Rahatsızlıklarına İyi Gelen Besinler

  Sıvı Tüketimi

  Mide rahatsızlıklarının en önemli nedenlerinden biridir. Yeterince su tüketmediğinizde midenizde ağrı ve kasılmalar oluşabilir.

  Az Yağlı Gıdalar

  Ağır yağlı yemekler ve kızartmalar midenin rahat çalışmasını engeller. Daha fazla çalışması gereken mide yorulur ağrılara neden olur.

  Lifli Gıdalar

  Lif içeren besinler sağlıklı bir vücut için gerekli olan maddeleri verir. Midenizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

  Probiyotikler

  Yoğurt, kefir, tarhana çorbası gibi probiyotik içeren gıdalar mide rahatsızlıkları ile başa çıkabilmenizi kolaylaştırır.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!