Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Nasıl Doğru Alışveriş Yaparım?

nasil-dogru-alisveris-yaparim-1.jpg
 1. BenNeseLi
  Alışverişe çıktığınızda kendinizi tutamayıp her şeyi alıyorsanız sizler için derlediğimiz alışveriş tüyolarına göz atabilirsiniz.

  Biz kadınların kendimizi tutamadığı bir şey varsa o da alışveriş yaparken ortaya çıkıyor. Her gördüğümüzü almaya çalışınca hem bir sürü gereksiz kıyafet almış oluyoruz hem de o güzelim paralarımız uçup gidiyor değil mi? İşte bu noktada alışveriş tutkunuzu dizginleyip sizi doğru alışverişe yönlendirecek tüyolarımızı sizler için paylaşıyoruz. Haydi bakalım o zaman hanımlar başlayalım..
  nasil-dogru-alisveris-yaparim-1.jpg

  · Nasıl doğru alışveriş yaparım diyorsanız öncelikle neye ihtiyacınız olup olmadığını belirmelisiniz. Böylece alışveriş yaparken ne alacağınızın bilincinde olarak bir şeyler yaparsınız.

  · Doğru alışverişin bir diğer önemli kriteri ise bütçe! Bütçenizi alışverişe çıkmadan önce belirleyin ki tahmininizin üzerinde harcama yapmayın. Hem paranızla ihtiyacınız olanı almış olursunuz hem de gereksiz yere paranız gitmez.

  · Kredi kartları alışveriş yaparken büyük kurtarıcı gibi görünebilir ama taksit olayı devreye girince aldığınız ürünün fiyatı artabilir. Bu nedenle bizim önerimiz nakit alışveriş yapmanız.
  nasil-dogru-alisveris-yaparim-2.jpg

  · Rahat ve ne aldığınızı bilerek bir alışveriş düşünüyorsanız mağazaların sakin olduğu zamanları tercih edin.

  · Doğru alışveriş yapmak için alışverişe yalnız gidin. Çünkü yanınızda biri olduğunda onun gazıyla bile yanlış şeylere, çok paralar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Hatta beğenmediğiniz şeyleri arkadaşınızın yorumuyla alabilirsiniz.

  · Son önerimiz ise bir ürünü sadece indirimde diye almayın. İndirimleri takip etmek güzel bir şey ama sadece indirimde diye alıyorsanız gereksiz harcama yapmış olursunuz.

  Sizin alışveriş önerileriniz neler?

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. praying angel
  beğendiğim her şeyi alasım geliyor ama bakıyorum param yok gidiyorum ucuz çok sevmediğim şeyi alıyorum ki bu çok hoş olmayan bir şey çünkü aldığım ucuz ürünü çok kullanmıyorum. aslında alınacak şeyi ve fiyatını belirleyip o ay değilde üzerine biraz daha para koyup bir daha ki ay sevdiğimiz istediğimiz ürünü alabiliriz.