Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Ödem Hangi Hastalıkların Belirtisi Olabilir?

odem.jpg
Vücutta ödem oluşması çoğu zaman önemsenmeyen bir durum olsa da ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir. Ödem hangi hastalıkların belirtisi...
Etiketler:
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Ödem vücutta su birikmesidir. Cildinize baş parmağınızla birkaç saniyelik basınç yaptığınızda elinizi çekince beyaz bir görüntü oluşuyorsa bu ödem olabileceğinin işareti sayılır. Vücudunuzda ödem olduğunu düşünüyorsanız paketlenmiş gıdalardan ve fazla tuz tüketiminden uzak durmalısınız.

  Ödem Hangi Hastalıkların Belirtisi Olabilir

  Alerji

  Alerjik reaksiyonlar ödem ile birlikte kaşıntı belirtileri verebilir. Önemsenmesi gereken bir durumdur.

  Hormonlar

  Hormon dengesizlikleri vücutta fazla su birikimine neden olabilir. Karnınızda devamlı şişlik hissedebilirsiniz.

  Böbrek Hastalıkları

  Özellikle sabah saatlerinde vücudunuzda şişlik hissediyorsanız bu böbrek hastalıklarının habercisi olabilir. İdrar renginde değişiklik fark edilebilir.

  Kalp Hastalıkları

  Bacaklar ve karın şişmesi göğüste ağrı, yorgunluk veya nefes darlığı eşliğinde kalp hastalıklarının belirtisi olabilir. Vakit kaybetmeden doktora başvurmalısınız.

  Dehidrasyon

  Dehidrasyonun ilk aşamasında, vücudunuz daha sonra sıvı biriktirmeye başlar. Sonuç olarak, bilekleriniz, bilekleriniz ve göbeğinizin alt kısmı şişebilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!