Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Okul Alışverişinde Kimyasal Maddelere Dikkat Edin

okul_alisverisi_kimyasal.jpg
Okulların açılmasına az bir süre kaldı. Çocuklar istedikleri renkli okul malzemeleri konusunda ısrarcı olabilir. Okul alışverişinde kimyasal...
Etiketler:
Yazar Puanı:
3.25/5,
  1. Editor
    Kırtasiye malzemesi alışverişlerinde çocuklar renkli ve oyunca figürleri ile süslü eşyaları tercih ederken aileler farklı düşüncede olabiliyor. Gün içinde ağızına ve cildine temas eden bu maddelerin sağlık açısından sorun oluşturmayan malzemeler olması gerekiyor.

    Renkli ve parlak çanta, kalem ve defterler çocukların dikkatinin dağılmasına neden olabiliyor. İçerdikleri boyalar ise yoğun zararlı kimyasallar bulunduruyor. Okul alışverişlerinde kaliteli ürünler kullanmaya dikkat edin. Etiket kısmında ne tür içerikler barındırdığına dikkat edin.

    Hoş kokulu boya ve silgileri tercih etmeyin. Küçük çocuklar cezbedici özelliklere sahip olan bu maddeleri ağzına götürebilir. Kalitesiz boyaları çocuk cildine sürebilir. Kurşun kalem kullanan çocuklar için etrafı renkli kalemlerden kaçının. Üzerindeki boya çabuk soyulacağı için çocuk bunları yutabilir. Renksiz kalemleri tercih edebilirsiniz.

    Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!