Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Pişirmeden Önce Yıkamamanız Gereken 5 Besin

et.jpg
Yemek hazırlamadan önce sağlık için yıkamanız ve yıkamamanız gereken besinler vardır. İşte pişirmeden önce yıkamamanız gereken 5 besin nedir?...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Evde yemek hazırlarken hemen her gıda pişirilmeden önce yıkanır. Bazı besinlerin ise yıkanmadan doğrudan pişirilmesi gerekir. Bu besinleri sizin için sıraladık. Doğrudan yemek haline getirmeniz besinler nelerdir?

  yumurta.jpg

  Yumurta

  Uzun süre dayanmasını sağlayan özel koruyucu bakteriler içerir. Su bu maddeleri yok eder. Yumurtayı doğrudan pişirmeniz daha sağlıklıdır.

  tavuk.jpg

  Tavuk

  Tavuk etinin üzerinde bulunan bakteriler yıkarken etrafa yayılabilir. Ellerinize zarar verebilir. Hemen pişirildiğinde sağlık açısından sorun oluşturmayan bu bakterileri yıkamanıza gerek yoktur. Tavuk etini 2 defa kaynatmayı deneyebilirsiniz.

  et.jpg

  Et

  Etinde tavuk gibi yıkanmasına gerek yoktur. Yüksek sıcaklık bakterilerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

  makarna.jpg

  Makarna

  Eskiden kaynaklanan bir alışkanlık olan makarnayı sudan geçirmenize gerek yoktur. Makarayı yıkamak içerisindeki nişastanın ortaya çıkmasına neden oluyor ev sosun etkisini azaltıyor.

  mantar.jpg

  Mantar

  Mantar yapısı gereği suyu çabuk emer. Yıkamanız gerek olmayan bir malzemedir. Yıkamak konusuna ısrarcı iseniz pişirmeden hemen önce yıkamayı deneyebilirsiniz. Öncesinde yıkamak elastikiyetlerini kaybetmelerine neden olabilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!