Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Plastik Kaplardaki Kötü Koku Nasıl Geçer?

plastik_kotu_koku_nasil_gider.jpg
Saklama kabı ya da plastik kaplarda oluşan kökü kokuları tamamen yok etmek için önerilerimiz var. Plastik kaplardaki kötü koku nasıl geçer? Hoş...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Sık kullanılan mutfak eşyalarından olan plastik kaplar iyi yıkanmalarına rağmen zamanla kötü koku oluşturabilirler. İçerdikleri plastikte sıcak yemek olması ya da buzdolabına konulması ile aşınmalar oluşur ve ortaya kötü bir koku çıkar. Plastik kaplarınızdaki kötü kokulardan bu yöntemler ile kurtulabilirsiniz ancak bu kapların kullanım sürelerinin dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz.

  plastik_kap_kotu_koku.jpg

  Plastik Kaplardaki Kötü Kokular Nasıl Çıkarılır?

  Gazete kağıtlarını buruşturarak plastik kabın içine koyun. Ağzını kapatın. 10 dakika kadar beklettikten sonra gazeteyi çıkarın. Kabı düzgün bir şekilde deterjanla yıkayın.

  Sirke kötü kokuların yok edilmesine yardımcı olabilir. Plastik kapları ılık sirkeli su karışımının içinde 5 dakika bekletin. Sonrasında deterjanlı su ile yıkayın.

  Karbonat ile hazırlanmış ılık su karışımı da kötü kokulardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. 1 litre ılık suyun içine bir çorba kaşığı karbonat ekleyin. Bu suyun içinde plastik kaplarınızı 10 dakika bekletin. Durulayın.

  Sirke ve karbonat plastik kapların çizilmiş iç kısımlarında oluşan bakterilerden de kurtulmanıza yardımcı olabilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!