Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak

Ponped Doğal Yıkanabilir Kadın Pedi

1-yikanabilir-ped-ponped.jpg
Yazar Puanı:
5/5,
Kullanıcı Puanı:
4.25/5,
  1. BenNese
    Günümüzde kadınların tamamı hayatlarının büyük bölümünde ped veya tampon kullanmaktalar... Bu pedler doğaya atıldıklarında en az 200 yılda yok olabilir veya yakıldıklarında ciddi miktarda zehirli bir gaz olan dioksin çıkışına sebep olurlar. Ped atıkları Hepatit B, HIV gibi hastalıklara da adeta davetiye çıkarmaktadır.

Dolayısıyla insan sağlığı ve doğanın korunması açısından yıkanabilir doğal kadın pedleri mükemmel bir ürün.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları da, adet ve özellikle yeni annelerin lohusalık dönemlerinde yumuşak ve pamuklu pedleri önermektedir.

Yıkanabilir doğal pedleri ilk kez kullanan kadınlar farklı bir ürün ve ilk olduğu için tereddüt etmektedirler. Ancak kullandıktan sonra kendilerini daha temiz hissetmeleri, hepsinin ortak fikri. Ayrıca mantar akıntı gibi farklı sağlık sorunlarının da ortadan kalktığını belirtmektedirler.

Yıkanabilir kadın pedleri Bambu Elyafı ve Doğal Pamuktan üretilmiş 2 farklı kaliteden oluşmaktadır. Her iki kalitenin de Günlük, Normal ve Gece Pedi olarak 3 değişik boyu bulunmaktadır.

Faydaları

· Bu ürün yıkanıp tekrar kullanılacağı için büyük ölçüde tasarruf sağlar.

· Sızdırmayan ancak havayı geçiren yapısı sayesinde genital bölgede hava akışını sağlar.

· Sık görülen Alerjik Kadın Tahrişi gibi hastalıklara neden olmaz.

· Çok yumuşak dokusu ile iç çamaşırınızda sizi rahatsız etmez.

· Koku ve nem yapmaz.

· Klorla beyazlatma işlemine tabi tutulmadığı için kanser, endometriosis ve bağışıklık sistemi üzerinde etkisi ile bağlantılı madde olan dioksin oluşumuna yol açmaz.

· Kullanımı çok kolay ve kanatlardaki çıtçıtlar sayesinde iç çamaşırınıza rahatlıkla Yerleştirebilirsiniz.

Kullanım

· Kullanmadan önce emiciliği arttırmak için 1 defa yıkayınız.

· Pedi beyaz sızdırmaz kısım çamaşırınıza, ekru renkli yumuşak emici kumaş kısmı teninize gelecek şekilde çamaşırınıza yerleştiriniz.

· Kulakları çamaşırınızın dışına doğru katlayıp, çıtçıtları kapatınız.

· Kullandıktan sonra emici kısım içe gelecek şekilde üst ve alt kenarları içe katlayınız. Kulakları da üstüne katladıktan sonra çıtçıtları kapatınız.

Yıkama Ve Bakım

· Yıkamadan en az 30 dak.-1 saat önce soğuk suya bastırınız.

· Çamaşır makinanıza 1-2 yemek kaşığı deterjan koyarak yıkayınız.

· Soğuk suda yıkanmalıdır. Sıcak su kandaki demirin kumaşın üstüne sabitlenmesine neden olur ve leke oluşumuna yol açar.

· Çamaşır suyu ve yumuşatıcı kullanmayınız. Çamaşır suyu kumaşın kolay deforme olmasına neden olur ve cilt sağlığı açısından zararlı olabilir. Yumuşatıcılar ise ipliklerin üzerini sararak emiciliği engeller.

· Kurutma makinasında veya kurutma askısında kurutabilirsiniz.

Öneriler

· Bastırılacak soğuk suya isteğe bağlı olarak çok az limon suyu veya beyaz sirke eklenebilir. Bu işlemi uygularsanız yıkama sonrası ekstra durulama yapılması önerilir.

· Mantar rahatsızlığı söz konusu ise, kullanılmış pedlerin bastırıldığı suya çok az beyaz sirke koyulması tavsiye edilir. Bu durumda yıkama sonrası ekstra durulama yapılmalıdır.

· Güneş ışığında kurutmak lekelerin daha kolay çıkmasına yardımcı olur.

Daha fazla bilgi için lütfen www.ponped.com'u tıklayın.
    0850 346 50 46

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Baranin_annesi
    Merhaba
    Bende ogluma yikanabilir bebek bezi kullaniyorum, bu sebeple kullanimi az cok benziyor. Deterjan olarakta kimyasal, paraben, fosfat, parfum, sls icermeyen organik deterjan kullaniyorum.
    Bu aralarda ped arayisindayim. Fakat bu markanin sertifika icin basvurdugunu, henuz sertifikasinin olmadigini soylemistiler. O yuzden bu markaya guvenemedim suanlik, bakalim alacagim bende :)
    Bu arada kan, protein, demir vb lekeleri buyuk olcude soguk suda cikar, sicak su sabitler. Ayrica camasir sodasi, beyaz sirke, karbonatta leke cikarir. Geri kalan kismida gunes haallediyor :) sandiginiz kdr korkulacak bisey yok
  2. Dumanikara
    KIZLAR GÜNLÜK PEDLERDEN KULLANIYORUM GAYET MEMNUN KALDIM. O POŞET HİSSİ YOK. HENÜZ ADET DÖNEMİNDE KULLANMAYA CESARET EDEMEDİM. AMA GÜNLÜK RAHAT VE EMİLİMİ İYİ.
  3. Zynqcllk00
    DEĞİŞİK Bİ ÜRÜN EVLENDİKTEN SONRA DENEMEK İSTERİM NEREDE SATILIYORMUŞ?
  4. Evrimay
    Hijyenik midir emin olamadım.
  5. mlkbks
    Baska bir markanın yıkanan pedlerini 2 senedir kullaniyorum gayet memnunum markadan cok burada pedin islevi onemli,iy onumu yikayacagim diye dusunen cok oluyor ancak o igrenc naylon pedlerin kokusu tahrisi hastalik riski ve rn önemlisi cevreye verdiği zarar... Bedenime yaptigim en buyuk iyiliklerden biride naylon pedlerden 2 senedir uzak kalmam oldu.denemeden kotu fikirlere kapilmayin:))
      Dumanikara ve nuffiun bunu beğendi.
    1. Önceki cevapları gör...
    2. mlkbks
      Kirli bezi çesmenin altina tutuyorum sonra beyaz kalip sabunla biraz citiliyorum sonrada kapakli kucuk kovaya suyun icine birakiyorum adet bitincede hepsini makineye atıp kisa programda cok az deterjanla yikiyorum ardindan kurutmaua atiyorum ,gunese serme imkanim yok oyle imkan olsa daha kolay olur:)sizdirmaz torbalarida var disarida degistirince koumak için.Tiksinecek birsey yok zaten o kullan atlardaki goruntu ve koku olmuyor yani yikarken isteyen eldivende kullanilabilir:))
      Dumanikara bunu beğendi.
    3. mlkbks
      Bu arada gene emici pedi bambu kumastan olan bebek bezleri var bebegimede ondanlardan aldim erken doğduğu icin buyuk geldiler ilk ay kullanmadım son 10 gundur kullaniyorum pisik kremi bile surmeye gerek yok naylonla gezmektense boklu bezide yikarim kanli bezide.
      mutluluk2015 ve Dumanikara bunu beğendi.
    4. merveeeeeeeee717
      Canım çok iyi y bende düşünüyorum şu biraz para olayını toparlayayım inşallah alacağım dediğin çok mantıklı
  6. Dumanikara
    dün saat 14 de aldığım ürün bugün çok çabuk hızla elime ulaştı, bir çanta bir tane de fazladan göndermişler sevindim, günlük olarak çok işe yarayacağa benziyor.kullandıktan sonra yazarım kızlar.
    1. merveeeeeeeee717
      Ya nerden aldın merak ettim şimdi
    2. Dumanikara
      kendi sitesinden aldım ama hediye göndererek büyük jest yapmışlar, iyi övdüm herkese :KK70: hamilelik dönemi kullanıma gayet uygun bence
      merveeeeeeeee717 bunu beğendi.
  7. Dumanikara
    satın aldım bakalım deneyip göreceğiz.
    1. merveeeeeeeee717
      Kullandığında bize yazar mısın merakla bekliyorum :)
      Dumanikara bunu beğendi.
    2. Dumanikara
      tabiki yazarım elime ulaştı günlük kullanım için mükemmel görnüyor.
      merveeeeeeeee717 bunu beğendi.
  8. Umitlebeklenen
    Arkadaşım şöyle bir yorum yaptı. Ben bunu kendim dikerim
      biriiicik, merveeeeeeeee717 ve fabric bunu beğendi.
  9. Diyetler
    Bence hiç hijyenik değil.
  10. Minnoskafa
    Çamaşır makinesinde kimyasal deterjan ile yıkanıyor sonra o deterjanlı ped tekrar tene temas ediyor, regl dönemi dışarıdan mikrop vs girişine daha açık olunan bir dönem. Bu deterjanlar da kansolojen etkili. Bence tek kullanımlık ped daha hijyenik
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.