Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Portakal kabuğu tozu ile bağırsak kurtlarını temizleyin

bagirsak_kurtlari_temizleme.jpg
Bağırsaklarda yaşayan parazit ve kurtlar sağlık açısından tehlike oluşturur. Portakal kabuğu tozu ile bağırsak kurtlarını temizleyin. Portakal...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Bağırsaklarda parazit oluşmasının en önemli nedeni çiğ et ve et ürünlerinin tüketilmesidir. Az pişmiş et ürünlerinin de bağırsaklarda parazit oluşturma ihtimali vardır. Çocuklarınızın kahvaltılarda pişmemiş salam, sosis ve sucuk gibi et ürünlerini tüketmelerine izin vermeyin. Okul için hazırlanan sandviçlerin içinde bu gıdaları pişirmeden kullanmayın.

  Bağırsaklarda parazit oluştuysa ilk olarak doktora danışmalısınız. Doktor kontrolünde doğal tedavileri de kullanabilirsiniz. Bağırsaktaki bakterilerden kurtulmak için portakal kabuğu tozunu kullanabilirsiniz.

  Portakal Kabuğu Tozu Nasıl Hazırlanır?


  Organik portakalların dışını yıkayın ve kurulayın. Turuncu olan kısmı yavaş yavaş soyun. İçindeki beyaz kısmı almamaya özen gösterin. Kabukları küçük soymamaya özen gösterin. Bu yöntem kabukların içindeki faydalı sıvının kaybolmasına neden olabilir.

  1 gün boyunca kuruttuğunuz kabukları toz haline getirin. İstediğiniz zaman kullanabilmek için cam kavanozun içine alabilirsiniz.

  portakal_kabugu_tozu_bagirsak_kurtlari_temizleme.jpg

  Portakal Kabuğu Tozu Nasıl Kullanılır?

  Yarım su bardağı süt

  Yarım su bardağı su

  Bir buçuk yemek kaşığı portakal kabuğu tozu

  Hazırlanışı

  Ilık haldeki su ve sütü karıştırın. Portakal kabuğu tozunu ekleyin.

  Bu karışımı her akşam tüketebilirsiniz.

  Küçük çocuklarda portakal kabuğunu daha az miktarda kullanabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!